JAK WYBRAĆ KOLCZYKI DLA DZIEWCZYNKI

Chcesz kupić małej dziewczynce kolczyki w prezencie na chrzest lub
komunię i nie wiesz, jak spośród tylu par wybrać jedną? Przechodziliśmy przez to. Wiemy, jak w pięć minut zrobić szybką selekcję i wybrać tylko kilka par. Potem wybór jest już łatwy.

DLA DZIEWCZYNKI CZY DLA KOBIETY?

Jak wybrać kolczyki dla dziewczynki? Pierwsza i najważniejsza kwestia, która decyduje o dalszym wyborze: kupujesz kolczyki dla małej dziewczynki czy dla dorosłej kobiety, którą kiedyś będzie? Jeżeli dla małej dziewczynki, wybierz kolczyki odpowiednie dla dziecka. Jeżeli dla kobiety, kup kolczyki dla młodej kobiety. Jest jeszcze opcja pośrednia - kolczyki, które są odpowiednie dla dziecka, ale stylem i rozmiarem będą pasować również do dorosłej kobiety.

CENA

Jeżeli chcesz kupić kolczyki dla dziecka, weź pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo i cenę. Kolczyki dla dziecka nie powinny być zbyt drogie. Dziecko może łatwo je zgubić. Szkoda, żeby leżały w szkatułce, gdyż są zbyt drogie, by je nosić. Kupując kolczyki dla dziecka wybierz tańsze, które będzie mogło swobodnie zakładać nawet na co dzień.

ROZMIAR I KSZTAŁT

Istotne jest również bezpieczeństwo. Kolczyki dla małego dziecka nie powinny być duże, długie, ani zawierać żadnych elementów, o które łatwo zahaczyć przy zabawie. Dlatego optymalne są niewielkie, nie wiszące kolczyki. które znajdują się na samym płatku ucha.

ZAPIĘCIE

Kolczyki zapinane na zapięcie typu bigiel trudno zgubić, ale jednocześnie dziecko może zahaczyć zapięciem o ubranie, pociągnąć i skaleczyć ucho. Podobnie jest z wszelkimi kolczykami w kształcie kółek. Dlatego warto wybrać między sztyftem a wkrętem. Kolczyki z zapięciem na sztyft można co prawda zgubić przy pociągnięciu za kolczyk, ale ryzyko skaleczenia ucha jest w tym przypadku minimalne. Kolejną dobrą opcją jest wkręt, który przypomina sztyft, jednak zatyczka jest wkręcana, nie nakładana. Tym samym ryzyko zgubienia jest praktycznie zerowe. Ponieważ kolczyk z zapięciem na wkręt nie może się rozpiąć, ważne aby był on niewielki i nie posiadał żadnych elementów, którymi można zahaczyć o ubranie.

WZÓR

Wybierając kolczyki dla małej dziewczynki, wybierz coś, co lubią dzieci. Zwierzątka, serduszka, kwiatuszki i motylki to dobra opcja. Warto jednak rozważyć wzór, który będzie odpowiedni w każdym wieku. Świetnie sprawdzają się tu figury geometryczne, minimalistyczne cyrkonie bez oprawy, perełki oraz inne nie typowo dziecięce wzory.

WIELKOŚĆ

Jak wspominaliśmy wcześniej, kolczyki dla dziewczynki ze względów bezpieczeństwa powinny być nieduże i nie wiszące. Jest też jeszcze jeden praktyczny powód - zmiana rozmiaru ucha. Dziecko rośnie. Kolczyki pasujące do ucha trzylatki mogą wydawać się za małe na uchu ośmiolatki, a już na pewno będą za małe dla dwudziestolatki. Jednak, jeżeli wybierzemy niewielkie kolczyki na sztyft bez wiszących elementów, będą one pasować zawsze. Taki kolczyk, niewiele większy niż dziurka w uchu, będzie prezentował się efektownie niezależnie od wieku.

Podsumowując, jeżeli kupujesz kolczyki dla dziewczynki, wybierz niewielkie kolczyki na sztyft lub wkręt, bez wiszących elementów oraz elementów którymi można łatwo zahaczyć o ubranie. Jeżeli chcesz też, aby dziewczynka miała możliwość nosić je jako dorosła kobieta, wybierz uniwersalny wzór, który będzie mogła założyć w każdym wieku.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2019

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.