JAK KUPIĆ BIŻUTERIĘ Z DUŻYMI DIAMENTAMI W NISKIEJ CENIE

Miałaś kiedyś ochotę kupić sobie biżuterię z diamentami, po czym od razu porzuciłaś ten pomysł ze względu na cenę? Biżuteria z diamentami oczywiście nigdy nie będzie tania, ale sprytnie wybrana wcale nie musi być aż tak droga. Nawet jeżeli lubisz duże diamenty.

O cenie diamentu decyduje nie tylko jego wielkość, ale przede wszystkim jakość szlifu i kolor. Szlif decyduje o blasku. Im doskonalszy szlif, tym kamień bardziej błyszczy, gdyż odbija więcej światła. Kolor, a w zasadzie jego brak, jest drugim najważniejszym czynnikiem decydującym o wartości diamentu. Im bardziej bezbarwny, tym droższy. Im bardziej żółty, tym tańszy. Oprócz jakości szlifu i koloru, istotna jest również czystość kamienia. Im czystszy diament, tym cenniejszy. Dlatego dwa diamenty o tej samej masie mogą bardzo różnić się ceną, choć dla Ciebie będą one identyczne. Jeżeli więc tańszy ładnie się prezentuje, a biżuteria ma być ozdobą, a nie inwestycją (w przypadku inwestycji w diamenty te parametry mają znaczenie), wybierz tańszy.

Rodzaj szlifu też wpływa na cenę. Wyróżniamy 9 podstawowych szlifów. Jeżeli weźmiemy dziewięć diamentów o tej samej masie, jakości szlifu, kolorze i czystości, najdroższy będzie zawsze diament o szlifie brylantowym (okrągłym). Diamenty o szlifie w kształcie gruszki (łezki), serca, markizy, czy owalu będą tańsze. Najtańsze będą te o szlifie Assher'a, radiant, szmaragdowym i księżnej, więc jeżeli zależy Ci na dużym diamencie, przyjrzyj się biżuterii z kamieniami o tym szlifie.

rodzaje szlifów

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.