JAK DOBRAĆ KOLOR BIŻUTERII

Biżuteria w kolorze srebrnym (srebro, białe złoto, platyna) pasuje chłodnym typom urody, biżuteria w kolorze złotym ciepłym typom urody. Temat ten szerzej omówiliśmy w kwietniu. A jak jest z doborem kamieni i kolorem biżuterii emaliowanej? Podobnie jak w przypadku złota, najkorzystniej wyglądają kolory z Twojej palety barw.

TYPY URODY

Najbardziej popularny podział typów urody zakłada porównanie kobiety do wiosny, lata, jesieni i zimy. Wiosna i jesień są ciepłe, lato i zima zimne. Wiosna i lato są delikatne i subtelne, jesień i zima wyraziste i kontrastowe. Uwzględnienie tego podziału pozwala lepiej dobrać odcień i kolory biżuterii. Określenie typu urody jest stosunkowo proste. Jeżeli nie znasz jeszcze swojego typu, informacje jak przeprowadzić analizę kolorystyczną bez problemu znajdziesz na wielu portalach i blogach w internecie.

Wiosna – ciepła, jasna, delikatna, mało kontrastowa

Najlepiej wygląda w pastelach i jasnych, ciepłych barwach tj. krem, beż, écru, jasny pomarańcz i jasny szary, a także radosnych, wiosennych, słonecznych kolorach tj. żółty, zielony, morski niebieski czy jasny granat. Będą Ci zatem pasować perły w ciepłych odcieniach oraz żółta, pomarańczowa, zielona i turkusowa biżuteria.

Lato – chłodna, jasna, subtelna, mało kontrastowa

Lato jako chłodny typ urody pięknie wygląda w większości odcieni niebieskiego, różowego i fioletowego, a także w szarościach i grafitach oraz bieli kości słoniowej. Stąd też biżuteria w takich kolorach będzie pasować najlepiej. Doskonale będą też wyglądać kamienie w kolorze granatowym, bordowym i purpurowym. Dobrą alternatywą są również perły o chłodnym odcieniu.

Jesień – ciepła, ciemna, wyrazista, kontrastowa

Jesień pięknie wygląda w kolorach ziemi. Najbardziej pasuje jej miodowy żółty, pomarańczowy, ceglasta czerwień, brąz, oliwkowy zielony oraz ciepły fiolet i w takich kolorach powinna być jej biżuteria. Stąd też tak dobrze wygląda w biżuterii z bursztynu i koralu, a także w ręcznie robionej, etnicznej biżuterii.

Zima – chłodna, ciemna, ostra, kontrastowa – może mieć zarówno ciemną jak i śnieżnobiałą karnację 

Zima wspaniale prezentuje się w kontraście, a jej intensywną urodę niełatwo przytłoczyć. Może nosić brylanty w dużych ilościach i nie wyglądać w nich krzykliwie. Pasują jej też kamienie o ciemnych, głębokich, chłodnych kolorach: czerwieni i bordo, butelkowej zieleni, fuksji, czerni i ciemnym graficie, ciemnym granacie, a także w czystej, agresywnej bieli.

Wybór koloru biżuterii ma największe znaczenie, gdy wybieramy kolczyki lub naszyjnik, gdyż znajdują się one blisko twarzy. W przypadku bransoletki zasady te nie mają aż tak dużego znaczenia. Kolor bransoletki powinien natomiast pasować do kolorystyki całej stylizacji.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.