dopasowanie naszyjnika do kształtu twarzy

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego w jednych naszyjnikach wyglądasz świetnie, a w innych z niewiadomego powodu niekorzystnie? Sam naszyjnik jest piękny, ale Ty nie wyglądasz w nim dobrze. Prawdopodobnie jego kształt nie pasuje do Twojej twarzy. Tak jak kolor złota powinien pasować do koloru skóry, tak kształt biżuterii powinien pasować do kształtu twarzy. Dlatego wybierając naszyjnik zwróć uwagę na jego kształt. Najkorzystniej jest, gdy stanowi kontrast z linią żuchwy (dolną częścią twarzy).

TWARZ OWALNA 

Twarz owalna jest podłużna i ma delikatnie zarysowaną linię żuchwy. Jest proporcjonalna, dlatego pasuje jej większość naszyjników. Najmniej korzystne są krótkie i okrągłe.


TWARZ OWALNA
TWARZ OKRĄGŁA 

Twarz okrągła jest szeroka i zaokrąglona. Naszyjnik powinien ją wysmuklać, dlatego najkorzystniejsze są długie naszyjniki o ostrym kształcie.

TWARZ OKRĄGŁA
TWARZ TRÓJKĄTNA

Twarz trójkątna jest wąską w dolnej części i ma ostro zarysowaną linię żuchwy. Wymaga zaokrąglenia i poszerzenia dolnej części twarzy, co można osiągnąć zakładając krótkie, okrągłe naszyjniki.

TWARZ TRÓJKĄTNA

TWARZ KWADRATOWA/PROSTOKĄTNA

Twarz kwadratowa/prostokątna ma ostrą, kanciastą linię żuchwy. Naszyjnik powinien dodać jej subtelności, dlatego najlepiej sprawdzają się długie, okrągłe lub owalne naszyjniki.

TWARZ KWADRATOWA
Linię żuchwy można też przełamać kształtem dekoltu. Jeżeli naszyjnik powiela kształt twarzy, dekolt powinien stanowić z nim kontrast. 

DŁUGOŚĆ NASZYJNIKA A DŁUGOŚĆ SZYI, ROZMIAR BIUSTU I WZROST

Wybierając naszyjnik należy też zwracać uwagę na długość szyi. Długim naszyjnikiem można wydłużyć krótką szyję, krótkim skrócić oraz poszerzyć długą i wąską. Krótkie naszyjniki powiększają biust, więc przy dużym biuście lepsze są długie i średnie naszyjniki, przy mniejszym krótkie i okrągłe. Nie bez znaczenia jest również wzrost. Osoby niskie powinny wybierać krótsze naszyjniki (najlepiej 15 cm od obojczyka). Osoby wysokie mogą nosić bardzo długie, które skracają sylwetkę. 

Zapraszam Państwa również na mój blog 
www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam zasady doboru ubrań do typu sylwetki.


Agnieszka Sajdak-Nowicka

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.