CZY BABCIA MOŻE NOSIĆ NOWOCZESNĄ BIŻUTERIĘ?

Oczywiście, że może. Czas odczarować babcię. Dzisiejsze babcie, to nie tylko sympatyczne starsze panie spędzające wieczory w bujanym fotelu z kotem na kolanach. To często kobiety bardzo aktywne prywatnie i zawodowo. Pracują, robią karierę, zwiedzają świat. Nie dla nich biżuteria stereotypowej starszej pani.

BIŻUTERIA STEREOTYPOWO


Broszki, korale, ogromne klipsy i duże złote pierścienie "z oczkiem" niezmiennie kojarzą się nam z wizerunkiem babci. To efekt mody, jaka panowała w młodości naszych mam i babć. Ze względu na stereotypy taka biżuteria jest trudna do noszenia. Postarza kobietę dojrzałą, jeżeli nie jest łączona z nowoczesną stylizacją i modnymi dodatkami. Lepiej jej zatem nie kupować, chyba że nasza babcia lubi tego rodzaju ozdoby.

KLASYKA PRZEŁAMANA NOWOCZESNOŚCIĄ


Idealna biżuteria dla współczesnej babci to klasyka połączona z nowoczesnością. Klasyczna biżuteria nigdy się nie starzeje. Może być noszona w każdym wieku. Jednakże sama klasyka w przypadku dojrzałej kobiety jest nieco nudna. Natomiast połączenie jej z nowoczesną biżuterią odmładza. Modna obecnie biżuteria jest prosta i minimalistyczna, stąd doskonale komponuje się z klasyką. Mowa tu nie tylko o połączeniu np. klasycznego naszyjnika i nowoczesnej bransoletki, ale nawet bardziej awangardowo - dwóch bransoletek: jednej klasycznej (np. z pereł), drugiej nowoczesnej (jak cieniutki łańcuszek z zabawnymi zawieszkami). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć takie niestandardowe połączenia. Współczesne wzornictwo doskonale przełamuje monotonię klasyki.

BIŻUTERIA DLA BABCI


Mężczyzna może nosić całe życie ten sam garnitur, ale to kobieta jest w tej uprzywilejowanej pozycji, że całe życie może nosić taką biżuterię, na jaką ma ochotę. O ile bowiem nawet bardzo dojrzała kobieta może założyć bransoletkę z beadsami i charmsami, o tyle mężczyzna w bardzo zaawansowanym wieku raczej nie założy koralików ani nie przekłuje sobie uszu (chyba, że nasz dziadek wciąż jeździ na Harley'u i pozostał wierny wizerunkowi wyzwolonego rockmana). Niemniej w większości przypadków to przywilej kobiet. Zróbmy zatem naszej babci przyjemność i sprawmy jej w tym roku wyjątkowy prezent, jakiego by się po nas nie spodziewała. Może to być wesoła zawieszka, modna bransoletka, a może piękne kolczyki z brylantami? Niech wie, że wciąż widzimy w niej piękną kobietę.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.