BIŻUTERIA ŚLUBNA MEGHAN MARKLE

19 maja 2018 roku miał miejsce ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego. Historia jak z bajki. Młoda, piękna, amerykańska aktorka spotyka mężczyznę, który okazuje się być brytyjskim księciem. Zakochują się w sobie i biorą ślub. Chyba nawet amerykańscy scenarzyści nie wpadli na taki scenariusz. Ceremonia była przepiękna, ale nas najbardziej zainteresowała biżuteria i strój panny młodej - kwintesencja prostoty, szyku i dobrego smaku.

Pierwsze co zachwyca to skromna suknia księżnej Meghan. Suknia została zaprojektowana przez brytyjską projektantkę Clare Waight Keller dla Givenchy. Biała, dopasowana suknia z długimi rękawami i dekoltem w kształcie łódki doskonale podkreśla figurę i karnację panny młodej, a brak ozdób stanowił idealne tło dla biżuterii. Panna młoda zdecydowała się na diamentową tiarę pożyczoną jej z tej okazji przez Królową Elżbietę II. Tiara została wykonana dla Królowej Marii, babki obecnej królowej, w 1932 roku. Tiara doskonale komponowała się z delikatnym welonem zakończonym u dołu subtelnym haftem. Pozostałą biżuterię panny młodej stanowiły niewielkie, okrągłe, diamentowe kolczyki na sztyft od Cartiera i bransoletka tej same firmy.

Prostotą zadziwiały również obrączki ślubne książęcej pary - proste, cienkie obrączki bez żadnych ozdób i kamieni szlachetnych. Obie zostały wykonane przez firmę Cleave and Company: z żółtego złota dla panny młodej (walijskiego, zgodnie z tradycją) oraz z platyny dla pana młodego. Prosta obrączka stanowiła duży kontrast z pierścionkiem zaręczynowym ozdobionym dużym diamentem pośrodku i dwoma mniejszymi po bokach.

Cała stylizacja księżnej Meghan zachwycała minimalizmem i poczuciem dobrego smaku. Wydawało się to niemożliwe, ale prostota kreacji księżnej Meghan przebiła nawet skromną stylizację ślubną księżnej Kate.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.