Blisko 180 lat temu królowa Wiktoria wyznaczyła nowy trend w modzie ślubnej. Założyła na swój ślub białą suknię balową. Mimo, że białe suknie ślubne były noszone już wcześniej, dopiero Wiktoria wprowadziła ten trend na stałe. Do dziś biała, balowa suknia ślubna jest klasyką stroju panny młodej. Zakładamy do niej wszystkie dodatki odpowiednie do stroju typu white tie czyli: pełne czółenka na obcasie, bogatą biżuterię, szal lub futrzaną etolę i (jeżeli mamy ochotę) rękawiczki.


Do sukni ślubnej można zatem założyć diadem, który świetnie prezentuje się z welonem, bogaty naszyjnik, długie kolczyki pasujące do naszyjnika oraz szeroką bransoletkę. Pierścionki warto pominąć aby nie konkurowały z obrączką. Zamiast diademu można też wpiąć we włosy bogato dekorowaną spinkę, która również doskonale wygląda zarówno z welonem jak i bez niego. Jeżeli sama suknia jest bogato zdobiona, lepiej ograniczyć ilość biżuterii. Natomiast w przypadku skromnej sukni efektowna biżuteria doda szyku całej kreacji.
 

Biżuteria panny młodej może być okazała i błyszcząca. Ze względu na biały kolor sukni pięknie prezentują się przy niej diamenty. Bardzo dobrze wyglądają również perły, zwłaszcza gdy suknia nie jest śnieżnobiała, ale np. w kolorze écru, różowym czy niebieskim. Perły występują w całym bogactwie odcieni, można więc bez problemu dopasować ich kolor do koloru sukni. Z jasną suknią dobrze komponują się też kolorowe kamienie szlachetne kontrastujące z jej kolorem.


Jaką biżuterię założyć, gdy panna młoda decyduje się na skromniejszą, krótszą sukienkę? Wtedy lepiej ograniczyć też ilość biżuterii i wybrać zestaw pasujący raczej do
stroju koktajlowego lub black tie niż sukni balowej. Przede wszystkim nie zakładamy wtedy diademu. Włosy można natomiast ozdobić błyszczącą spinką.


W przypadku ślubu cywilnego, zamiast klasycznej sukni ślubnej zakładamy krótką sukienkę (do kolan) lub elegancki kostium, w związku z czym biżuterii powinno być odpowiednio mniej. Kolczyki i bransoletka, ewentualnie delikatny naszyjnik lub broszka całkowicie wystarczą. W połączeniu z sukienką lub kostiumem taki zestaw biżuterii będzie prezentował się z klasą - bez przesady, ale też nie zbyt skromnie.


Zapraszam Państwa również na blog www.wczerni.pl, gdzie szerzej poruszam temat stroju panny młodej na ślub kościelny i cywilny.
Agnieszka Sajdak-Nowicka

www.wczerni.pl

 

 


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.