Jaką biżuterię możemy założyć w ciągu dnia i czym różni się ona od tej na wieczór? Nocą kobieta może przyćmić gwiazdy, lecz za dnia jej biżuteria nie powinna mienić się blaskiem kamieni szlachetnych. Nie licząc wakacji i weekendowych wypadów, niezależnie od okazji, biżuteria powinna być też w miarę skromna, co ogranicza zarówno w zakresie ilości jak i wielkości ozdób.

Biżuteria na dzień może być wykonana ze złota, srebra lub platyny. Odpowiednie będą też perły. Sama ilość biżuterii zależeć będzie od okazji.

BARDZO OFICJALNE PRZYJĘCIA

Na bardzo oficjalne przyjęcia, na które zakładamy tzw. strój formalny dzienny (sukienka lub kostium, kapelusz i rękawiczki), koniecznie trzeba założyć biżuterię. Mogą to być kolczyki, naszyjnik lub broszka, pierścionek, bransoletka, przy czym najlepiej ograniczyć się do maksymalnie trzech elementów. Zamiast bransoletki można też założyć zegarek na bransoletce.

MNIEJ OFICJALNE OKAZJE

Najmniej oficjalne okazje można założyć mniej biżuterii. Gdy zakładamy tzw. strój wizytowy (sukienkę koktajlową, szmizjerkę, kostium ze spódnicą lub spodniami), możemy założyć kilka niewielkich elementów biżuterii – przyjmijmy minimalnie jeden, maksymalnie trzy. Biżuterią jest też wspomniany powyżej zegarek na bransoletce, pierścionek zaręczynowy (który może się błyszczeć) i obrączka. Jeżeli lubimy minimalizm, mogą one wystarczyć, choć zawsze warto wziąć pod uwagę kolczyki.

NA CODZIEŃ

Strój wyjściowy (tzw. miejski), biznesowy, smart casual i biznes casual w zasadzie nie wymagają biżuterii, jednakże warto zakryć dziurki w uszach choć niewielkimi, punktowymi kolczykami. Zegarek na bransoletce zastępuje tu zegarek na skórzanym pasku.

NA LUZIE

Biżuteria wakacyjna, na weekend i na wszelkie inne luźne okazje, na które zakładamy strój typu casual, to już zupełnie inny rozdział na osobny artykuł. Z jednej strony może jej w ogóle nie być, z drugiej może być jej dużo. Wszystko zależy od upodobań. Można podejść do tematu bardzo liberalnie.

CZEGO NIE NOSIMY ZA DNIA A NOSIMY NOCĄ

Jak już wspomniałam na początku, za dnia nie nosimy błyszczącej biżuterii. Nie nosimy też dużej, bardzo okazałej, o typowo wieczorowym charakterze. O ile wieczorem warto postawić na mocny akcent, za dnia ten mocny akcent może występować, ale w subtelnej wersji. Za dnia nie nosimy też niektórych ozdób: dekorowanych spinek i diademów. Na co dzień możemy natomiast założyć zegarek na pasku, który nie pasuje do kreacji wieczorowych.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na okulary. Okulary same w sobie bywają ozdobne. Im bardziej mają one charakter dekoracyjny, tym mniej biżuterii zakładamy blisko twarzy.


Zapraszam Państwa na blog www.wczerni.pl, gdzie znajdą Państwo opis wymienionych typów strojów wraz z pasującymi do nich dodatkami.Agnieszka Sajdak-Nowicka
www.wczerni.pl


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.