Suknia balowa wymagana w stroju typu white tie to najbardziej wytworny strój wieczorowy jaki może założyć kobieta. Myśląc o sukni balowej, widzą Państwo zapewne szeroką, rozkloszowaną suknię z obcisłym gorsetem odpowiednią na bal u królowej Anglii. Tymczasem można ją założyć także na bal karnawałowy i sylwestrowy, a także podczas szczególnie uroczystych wesel, jeżeli organizatorzy wymagają tego typu stroju. Biała suknia balowa to też klasyczny strój panny młodej. Uszyta z luksusowego materiału, często bogato zdobiona, stanowi piękną oprawę dla biżuterii. O ile przy wszystkich innych okazjach zalecany jest umiar, do sukni balowej stosowne jest założenie wielu ozdób.

CO WYBRAĆ

Najodpowiedniejsza będzie biżuteria wykonana z metali szlachetnych, z diamentami, kamieniami szlachetnymi lub perłami. Mimo, że dzisiejsze trendy zalecają umiar w doborze biżuterii, w przypadku stroju typu white tie zasada ta obowiązuje w minimalnym stopniu. Można nie tylko założyć jednocześnie kolczyki, naszyjnik, bransoletkę, pierścionek i diadem, ale także łączyć ze sobą elementy z kompletu położone blisko siebie, co w innych sytuacjach jest odradzane. Odpowiednie będzie zatem połączenie kolczyków i naszyjnika lub bransoletki i pierścionka z jednego kompletu.

Czy zawsze liczna biżuteria będzie dobrze wyglądać? Nie zawsze. Im bogatsza i bardziej okazała, tym mniej powinna zawierać elementów.

CO ŁĄCZYĆ

Bardzo korzystnie wygląda zestaw składający się z długich kolczyków, pierścionka i bransoletki (lub dwóch różnych bransoletek, po jednej na każdym nadgarstku). Dobrze prezentują się również kolczyki, naszyjnik i bransoletka. Takie zestawy sprawdzą się zarówno podczas skromniejszych, jak i oficjalnych okazji. Im bardziej uroczysty bal, tym więcej biżuterii możemy założyć, łącząc ze sobą wszystkie wymienione powyżej elementy. Włosy może zdobić bogato dekorowana spinka lub diadem.

Niezależnie od wybranego zestawu, do sukni balowej nie zakłada się zegarka, chyba że jest to zegarek na bransoletce.

RÓWNOWAGA POMIĘDZY SUKNIĄ, BIŻUTERIĄ A POZOSTAŁYMI DODATKAMI

Im skromniejsza i delikatniejsza biżuteria, tym więcej może zawierać elementów. Podobnie im skromniejsza suknia, tym okazalsza i liczniejsza może być biżuteria. Mimo, że w przypadku stroju typu white tie liczne ozdoby nie są nietaktem, bogato dekorowana suknia w połączeniu z okazałą biżuterią mogłaby być nadmiarem. W przypadku sukni bez zdobień, zwłaszcza o bardzo prostym kroju, założenie dużej ilości biżuterii doda szyku całej stylizacji. Równowaga powinna zostać zachowana również pomiędzy suknią, biżuterią, a pozostałymi dodatkami. O ile buty pozostają zwykle niewidoczne, nie mają zatem dużego znaczenia, o tyle elementy takie jak torebka, szal czy rękawiczki również mogą stanowić ozdobę całej stylizacji. Im skromniejsza suknia i dodatki, tym więcej można założyć biżuterii.


Zapraszam Państwa również na mój blog www.wczerni.pl, gdzie znajdą Państwo
opis stroju typu white tie, z wyjaśnieniem czym charakteryzuje się suknia balowa i jakich dodatków wymaga. 


Agnieszka Sajdak-Nowicka

www.wczerni.pl

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.