Najbardziej uniwersalnym strojem wieczorowym jest sukienka koktajlowa. Jest idealna na drinka, na przedstawienie w teatrze, koncert w filharmonii, przyjęcie urodzinowe i szereg innych okazji. Sprawdzi się podczas każdego przyjęcia, które nie wymaga założenia długiej sukni. Wymaga odpowiednich dodatków i biżuterii, które podkreślą jej wieczorowy charakter.

BIŻUTERIA DO SUKIENKI - JAKĄ BIŻUTERIĘ WYBRAĆ?


Do sukienki koktajlowej pasować będzie zarówno błyszcząca biżuteria z kamieniami szlachetnymi, jak i skromniejsza, bez kamieni. Świetnym wyborem będą również perły. Perły pasują niemalże do każdego stroju. Są na tyle szlachetne, że można je założyć do długiej sukni, a jednocześnie na tyle subtelne, że można je nosić także podczas mniej wystawnych przyjęć. W przeciwieństwie do diamentów, są odpowiednie również w ciągu dnia i nawet w dużych ilościach nie wyglądają ostentacyjnie. Dlatego jeżeli decydujemy się na kamienie szlachetne, wybieramy mniejsze ozdoby lub zakładamy ich mniej. Natomiast, gdy wybieramy perły lub biżuterię bez błyszczących kamieni, może być jej nieco więcej.


CO WARTO ŁĄCZYĆ


Najlepszym wyborem są kolczyki. Same lub w towarzystwie bransoletki, pierścionka lub broszki. Większość Pań nosi na palcu obrączkę lub pierścionek zaręczynowy. One również stanowią biżuterię, co trzeba wziąć pod uwagę komponując cały zestaw. Podobnie zakładając zegarek na ozdobnej bransoletce rezygnujemy z bransoletki (do sukienki koktajlowej nie zakładamy zegarka na pasku). Jeżeli chcemy założyć naszyjnik, najlepiej połączyć go z bransoletką lub pierścionkiem. Zdecydowanie nie łączymy go z broszką, która znajduje się zbyt blisko naszyjnika. Niewskazane jest łączenie naszyjnika i kolczyków lub bransoletki i pierścionka z kompletu, lecz zasada ta nie musi dotyczyć pereł. Zwłaszcza w przypadku kolczyków na wkrętki i naszyjnika z pereł ciężko bowiem stworzyć zestaw, który chociaż nie wyglądałby na komplet.

RÓWNOWAGA POMIĘDZY SUKIENKĄ, BIŻUTERIĄ A POZOSTAŁYMI DODATKAMI


Ponieważ do sukienki koktajlowej można założyć ozdobne dodatki, trzeba wziąć je pod uwagę tworząc całą stylizację. Sama sukienka też może być zdobiona błyszczącymi elementami, tym samym wymaga wtedy odpowiednio mniej biżuterii.


Zapraszam Państwa również na blog www.wczerni.pl, gdzie znajdą Państwo
opis sukienki koktajlowej i pasujących do niej dodatków oraz szereg inspiracji


Agnieszka Sajdak-Nowicka
www.wczerni.pl


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.