W zeszłym tygodniu poruszyłam temat biżuterii pasującej do sukni balowej. Dziś przybliżę temat doboru biżuterii do sukni wieczorowej, którą zakładamy m.in. na bardzo uroczyste premiery, gale i imprezy korporacyjne, gdy organizatorzy wymagają stroju typu black tie.

JAKĄ BIŻUTERIĘ WYBRAĆ

Do sukni wieczorowej doskonale pasuje błyszcząca, wyrazista biżuteria z diamentami i kamieniami szlachetnymi. Wieczorowa biżuteria powinna mieć charakter, ale nie powinno być jej zbyt wiele. Podczas skromniejszych okazji świetnie sprawdzi się zestaw składający się z dwóch, maksymalnie trzech elementów, podczas bardziej wystawnych przyjęć można pozwolić sobie na więcej ozdób.

CO WARTO ŁĄCZYĆ

Wskazane jest, aby nie łączyć ze sobą elementów z kompletu, jeżeli położone są blisko siebie, jak naszyjnik i kolczyki lub bransoletka i pierścionek. Z suknią wieczorową pięknie komponują się długie kolczyki, do których możemy założyć bransoletkę i pierścionek. Duży naszyjnik zwykle najlepiej prezentuje się bez kolczyków, z okazałą bransoletką lub pierścionkiem. Możemy zdecydować się też na błyszczącą spinkę, zrezygnujmy wtedy jednak z innego elementu biżuterii, najlepiej kolczyków lub naszyjnika, które podobnie jak spinka znajdują się blisko twarzy. Jeżeli chcemy założyć zegarek, powinien to być zegarek na ozdobnej bransoletce. Zastępuje on wtedy bransoletkę.

RÓWNOWAGA POMIĘDZY SUKNIĄ, BIŻUTERIĄ A POZOSTAŁYMI DODATKAMI

Im bardziej dekoracyjna suknia, tym mniej zakładamy biżuterii. Im skromniejsza suknia, tym zakładamy jej więcej. Zważywszy, że długiej sukni wieczorowej często towarzyszy biżuteryjna torebka oraz buty zdobione diamencikami, należy wziąć je pod uwagę komponując strój. W przypadku bardzo bogato zdobionej torebki i butów, mogą one zastąpić większość biżuterii. Idealnym uzupełnieniem takiego zestawu są wtedy ozdoby blisko twarzy jak kolczyki, naszyjnik lub spinka.


Zapraszam Państwa również na blog
www.wczerni.pl, gdzie znajdą Państwo szczegółowy opis sukni i dodatków wymaganych w stroju typu black tie z wyjaśnieniem, czym różni się on od stroju typu white tie. Jeżeli potrzebują Państwo inspiracji, zapraszam również do obejrzenia katalogu na Pinterest.


Agnieszka Sajdak-Nowicka
www.wczerni.pl


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.