BIAŁE KAMIENIE SZLACHETNE

Biały kamień szlachetny

Biały kamień szlachetny

Szukasz biżuterii z kamieniami w kolorze białym? Oto cztery propozycje naturalnych, białych kamieni.

 

 

OPAL

Opal może mieć wiele różnych kolorów, niemniej w jubilerstwie bardzo popularne są białe opale szlachetne z charakterystyczną grą barw. Opal tym różni się od większości kamieni, że posiada nie tylko kolor podstawowy, ale też opalizuje na inne kolory.

 

PERŁA

Perła nie jest w zasadzie kamieniem, lecz tworem małż, niemniej dla uproszczenia uwzględniamy ją w tej klasyfikacji. Perły mogą mieć najróżniejsze kolory. Istnieją perły białe, kremowe, żółte, różowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, szare a nawet czarne. Klasyka to perły białe, idealnie okrągłe. Perły poza swoim podstawowym kolorem mogą mieć też połysk w innym odcieniu i kolorze. Szerzej o perłach pisaliśmy tutaj.

 

KORAL

 

Koral również nie jest kamieniem lecz szkieletem koralowców, czyli małych zwierzątek morskich tworzących rafy koralowe. Korale zwykle kojarzy się z charakterystycznym odcieniem czerwieni (koralowym), niemniej istnieją też korale białe, różowe, czerwone, fioletowe, niebieskie, czarne, a nawet złote. Więcej o koralach pisaliśmy w tym wpisie.

 

BURSZTYN

 

Bursztyn także nie jest kamieniem, ale prawo międzynarodowe uznaje go za kamień ozdobny. Bursztyn to kopalna żywica drzew sprzed ponad 40 mln lat. Tradycyjnie z bursztynem kojarzymy kolor bursztynowy (żółtopomarańczowy), ale zdarzają się też piękne białe bursztyny. Więcej o bursztynach pisaliśmy tutaj.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.