BEZBARWNE KAMIENIE SZLACHETNE

Szukasz biżuterii z bezbarwnymi kamieniami. Czy naprawdę masz do wyboru tylko diament lub cyrkonię? Nie. Oto lista sześciu bezbarwnych kamieni szlachetnych i ozdobnych, które możesz wybrać.

Kamienie szlachetne lista:

SZAFIR

Najbardziej pożądane szafiry są niebieskie (od chabrowych, przez granatowe, po prawie czarne), niemniej szafiry mogą występować też w innych kolorach: bezbarwnym, jasnoróżowym, czerwonawym, pomarańczowoczerwonym, purpurowym, fioletowym, zielonym, szarym czy brunatnym. Istnieją też szafiry dwubarwne, a także szafiry gwiaździste, na których powierzchni widać wąskie smugi światła układające się w kształt gwiazdy. Szafir nie błyszczy równie intensywnie jak diament, ale również jest bardzo piękny.


MOISSANIT

Moissanit to bardzo piękny i niezwykle rzadki minerał. Znacznie większa dyspersja niż w przypadku diamentu sprawia, że ma on w sobie jeszcze więcej ognia. Naturalny moissanit to wyjątkowa rzadkość, niemiej na szczęście wytwarzane są już syntetyczne moissanity.


CYRKON

Cyrkonu nie należy mylić z cyrkonią, gdyż cyrkon to kamień naturalny. Cyrkon to piękny zamiennik diamentu. Jeżeli jest prawidłowo oszlifowany, na jego powierzchni powstają różnobarwne błyski, zwane ogniem. Cyrkony są nie tylko przeźroczyste. Występują w przeróżnych kolorach od żółtego, przez pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, fioletowy, niebieski, brunatny, szary a nawet czarny.


TOPAZ

Szczególnie cenione w jubilerstwie są niebieskie topazy o doskonałej przezroczystości oraz jasności, gdyż idealnie komponują się z diamentami. Niemniej topazy mogą być też bezbarwne, złociste, różowe, czerwone, fioletowe i brunatne. Niestety nie błyszczą tak pięknie jak diamenty.


SPINEL

Spinel długo uważany był za rubin. Dopiero po poznaniu jego składu chemicznego został wyodrębniony jako odrębny kamień. Spinele mogą być bezbarwne, czerwone, fioletowe, niebieskie, zielone, ciemnobrązowe i czarne. Podobnie jak topaz, nie błyszczy tak pięknie jak diament.


KRYSZTAŁ GÓRSKI

Kryształ górski to czysta, bezbarwna, przezroczysta odmiana kwarcu. Ma silny połysk, ale brak mu ognia charakterystycznego dla diamentów.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.