Biżuteria do pracy

2017-06-01


Dobrze się ubrać do pracy to nie lada wyzwanie. Kobieco, ale nie zbyt seksownie; skromnie i poprawnie, ale nie nudno; starannie, ale nie jakby wyszykowanie się zajmowało nam codziennie dwie godziny. Niebagatelne znaczenie mają też dodatki, które muszą być wysokiej jakości, ale nie mogą być zbyt ostentacyjne.
Co założyć do pracy, pokażę na moim blogu, a dziś chciałabym opowiedzieć o biżuterii. Biżuteria to jeden z niewielu indywidualnych elementów sformalizowanego stroju służbowego. Ubranie, buty i torebka muszą spełniać konkretne wymagania, ale biżuteria może wyrażać nasz styl. Jaka powinna być zatem biżuteria noszona do pracy?

JAKĄ BIŻUTERIĘ MOŻNA ZAŁOŻYĆ DO PRACY

Biżuteria do pracy powinna być przede wszystkim prawdziwa (ze złota, srebra, platyny lub pereł) i niebłyszcząca. Możemy założyć:
  • krótkie, niekołyszące się kolczyki - obowiązkowe, gdy mamy przekłute uszy;
  •  krótki naszyjnik;
  • wysokiej jakości, elegancki zegarek;
  • pierścionek - chyba, że nosimy już obrączkę lub pierścionek zaręczynowy.
Biżuteria powinna korespondować z resztą stroju, więc jeżeli nosimy okulary, które same w sobie mają dekoracyjny charakter, ograniczamy biżuterię. Kolczyki powinny być wtedy skromniejsze, a z naszyjnika w ogóle możemy zrezygnować. Z naszyjnika rezygnujemy również, gdy zakładamy szal lub apaszkę.
Jeżeli mamy wątpliwości co założyć, najpiękniejszą ozdobą jest zawsze ślubna obrączka lub pierścionek zaręczynowy i wspomniane wyżej kolczyki. Pierścionek zaręczynowy z brylantem lub innym błyszczącym kamieniem teoretycznie jest nieodpowiedni, ale tylko bardzo restrykcyjne instytucje wymagają, żeby go zdjąć.  

CZEGO NIE NOSIĆ

Do pracy nie zakładamy biżuterii z błyszczącymi kamieniami, biżuterii o typowo wieczorowym charakterze, ani biżuterii do stroju casual. Stąd nie zakładamy:
  • długich, kołyszących się kolczyków,
  • okazałych kolii i długich naszyjników,
  •  błyszczących spinek do włosów,
  • bransoletek (ewentualnie bransoletkę ściśle przylegającą do lewego nadgarstka), 
  • casualowej biżuterii ze sznureczków, rzemyków, drewnianych koralików i plastiku.  

Zapraszam Państwa również na blog www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam jakie zasady obowiązują w stroju biznesowym.
                                                                                                                                                    Agnieszka Sajdak-Nowicka
                                                                                                                                                                                     www.wczerni.pl
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 115 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-27
Szybka profesjonalna obsługa.Ocena5.
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel