Wysyłka 24 h
zlota-moneta-200-cad-diament-serce-od-de-beers-2023-wysylka-rewers
zlota-moneta-200-cad-diament-serce-od-de-beers-2023-wysylka-awers
zlota-moneta-200-cad-diament-serce-od-de-beers-2023-wysylka-pudelko
zlota-moneta-200-cad-diament-serce-od-de-beers-2023-wysylka-rewers2

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
200 CAD
Waga:
33,17 g
Średnica:
30 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2023
Wysyłka:
24 h
Nakład:
350
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota moneta 200 CAD Diament Serce od De Beers 2023 - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
17 999,00 zł

Dostępna liczba: 2 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złotej monety 200 CAD Diament Serce od De Beers 2023

Jest to jedna z najbardziej wyjątkowych, unikalnych i zachwycających monet dostępnych w sprzedaży. Ta piękna złota moneta, o czystości kruszcu 999, zawiera w sobie 0,23-karatowy diament w kształcie serca - De Beers Ideal Heart. Grawerowanie Ultra High Relief (UHR) zapewnia niezrównaną głębię zdobień monety. Właściwości te sprawiają, że projekt łączy w sobie najbardziej luksusowe cechy monet w jednym wydaniu. Kanadyjski diament w kształcie serca stanowi odwieczny symbol miłości. Uwagę zwraca nakład - tylko 350 tych inspirowanych biżuterią diamentowo-złotych arcydzieł jest dostępnych na całym świecie.

Wygląd złotej monety 200 CAD Diament Serce od De Beers 2023

Projekt rewersu monety autorstwa Chrisa i Rosiny Reid jest inspirowany 0,23-karatowym diamentem De Beers Ideal Heart, znajdującym się pośrodku waloru. Grawerowane kształty są artystyczną interpretacją efektów świetlnych diamentu. 

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Posiada również specjalne oznaczenie, które zawiera cztery perły symbolizujące cztery wizerunki królowej, które zdobiły kanadyjskie monety oraz podwójną datę panowania królowej. 

Rys historyczny 

Nikt nie zna jego dokładnego pochodzenia, ale dowody literackie wskazują, że diament w kształcie serca istniał już w XV wieku. Te złożone diamenty o fantazyjnym szlifie były popularne wśród arystokratów i członków rodziny królewskiej, w tym królowej Elżbiety I, która otrzymała pierścionek z diamentem w kształcie serca od Marii, królowej Szkotów, jako wyraz dobrej woli. Niezwykły kamień, diament w kształcie serca jest tak wyjątkowy, jak osoba, która go posiada. Jest to jeden z najtrudniejszych do osiągnięcia kształtów diamentu, wymagający wielkich umiejętności i precyzyjnego cięcia, aby osiągnąć spektakularny blask oraz idealną symetrię.

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Ale do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.