Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-amerykanski-orzel-1-uncja-zlota-awers
zlote-monety-moneta-amerykanski-orzel-1-uncja-zlota-rewers

Specyfikacja

Grubość:
2,87 mm
Metal:
Złoto 916,6
Nominał:
50 USD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,70 mm
Kraj pochodzenia:
USA
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The United States Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Amerykański Orzeł 1 uncja - Różne roczniki - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
9 780,00 zł

Dostępna liczba: 4 szt.

Ilość

Cena dla różnych dostępności

Promocja Mennica
 

Amerykański Orzeł 1 uncja złota to moneta bulionowa wykonana z 22-karatowego stopu z domieszką srebra i miedzi. Oznacza to, że posiada ona próbę czystości złota wynoszącą 916.6. To ona wskazuje na wysoką wartość monety, której cena ściśle związana jest z tzw. ceną SPOT złota podawaną każdego dnia przez organizację LBMA (Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców). Amerykański Orzeł 1 oz złota posiada również nominał 50 dolarów amerykańskich. Oznacza to, że wszystkie wyemitowane złote orły 1 uncja złota są uważane w Stanach Zjednoczonych za legalny środek płatniczy!

Kto produkuje Amerykańskiego Orła 1 uncja złota?

Za produkcję złotej monety Amerykański Orzeł odpowiada Mennica Stanów Zjednoczonych, która jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych tego typu placówek na całym świecie. W ostatnich latach ośrodek emitował rocznie między 4 a 10 miliardów monet bulionowych, a także numizmatów kolekcjonerskich. Obecnie Mennica Stanów Zjednoczonych (The U.S. Mint) funkcjonuje w sześciu miastach USA. Centrala znajduje się w Waszyngtonie, skarbiec w Fort Knox, a ośrodki produkcji w Filadelfii, West Point, Denver i San Francisco.

Proces produkcji monety obejmuje staranne ręczne tłoczenie surowych monet z wykorzystaniem specjalnych barwników, co nadaje im unikalny wzór unoszący się nad lustrzaną powierzchnią. Dzięki starannej kontroli jakości, każda moneta jest pakowana z dbałością o zachowanie nienagannego stanu, co zapewnia Mennica Skarbowa.

Amerykański Orzeł 1 oz złota – wygląd monety bulionowej

Amerykański Orzeł 1 oz złota wybijany jest od 1986r. przez US Mint. Dzisiaj numizmaty te uznawane są za jedną z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie. Ich emisja rozpoczęła się po uchwaleniu przez Kongres Stanów Zjednoczonych ustawy Golden Bulion Act, która uprawniała US Mint do produkcji złotych oraz srebrnych monet będących prawnym środkiem płatniczym w kraju. Wygląd złotej monety Amerykański Orzeł 1 uncja złota nie zmienił się znacznie na przestrzeni lat. Awers na pierwszym planie przedstawia personifikację Wolności, symbol Stanów Zjednoczonych i wyzwolenia, która kroczy z atrybutami pokoju. Mowa o gałązce oliwnej oraz pochodni. Ponadto u jej stóp widać siedzibę Kongresu USA, a całość uświetniają promienie słońca. Projekt awersu opracował artysta Augustusa Saint-Gaudensa.

Jeśli chodzi o rewers, spotkać go można w dwóch różnych wersjach. Popularniejsza przedstawia portret Orła w zbliżeniu. Ptak wpatruje się w dal. Dodatkowymi elementami rewersu są zawarte w Deklaracji Niepodległości maksymy: "In God We Trust" oraz „E pluribus unum”. Na złotej monecie Amerykański Orzeł umieszczone również informacje o wadze i wartości nominalnej waloru.

Historia American Gold Eagle sięga czasów, gdy amerykańscy farmerzy zakładali nowy rząd, uznając wagę stabilnego systemu monetarnego. Od czasu rozpoczęcia emisji w 1986 roku, ta legenda monetarna przyciąga uwagę inwestorów, którzy do tej pory zakupili ponad 30 milionów egzemplarzy.

Złoty Amerykański Orzeł 1 uncja z wysyłką 24h!

Amerykański Orzeł to niezwykle ceniona moneta bulionowa o nominale 50 dolarów amerykańskich, będąca prawnym środkiem płatniczym bitym w Stanach Zjednoczonych. Wykonana z 22-karatowego złota, ze specjalnym dodatkiem miedzi i srebra, ta złota moneta jest wytworem renomowanej Amerykańskiej Mennicy Stanowej.

Inwestycja w monety bulionowe to sposób na szybką dywersyfikację portfela inwestycyjnego, a także skuteczną ochronę kapitału w czasach inflacji. Inwestorzy, którzy chcą uzyskać swoje kruszce jak najszybciej, mogą skorzystać z zakupu online i wysyłki produktu w 24h. Gwarantujemy, iż moneta bulionowa Amerykański Orzeł 1 uncja złota będzie zapakowana w specjalne etui, a do paczki dołączymy odpowiednie dokumenty potwierdzające autentyczność złota. Zachęcamy również do kontaktu i korzystania z usług naszego skupu złota! Działa on w kilku największych miastach Polski.

Czemu warto zainwestować w monety: Złoty Amerykański Orzeł 1 uncja? 

Amerykański Orzeł, oprócz swojej wysokiej wartości bulionowej, jest uznawanym prawnym środkiem płatniczym, co czyni go stabilnym elementem każdego portfela inwestycyjnego. Dodatkowo, jego rozpoznawalność na światowym rynku i gwarancja jakości zapewniana przez rząd USA sprawiają, że jest to doskonała forma lokowania oszczędności. Oferując różne wersje wagowe, ta moneta jest idealnym wyborem dla inwestorów dążących do dywersyfikacji portfela i zabezpieczenia przed niekorzystnymi zjawiskami na rynku. Dzięki niskiej korelacji z innymi aktywami finansowymi, American Gold Eagle stanowi również skuteczne zabezpieczenie przed ryzykiem rynkowym, co czyni go niezastąpionym elementem każdego zrównoważonego portfolio lokacyjnego.

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z kategorii MIX (różne stany zachowania) - wcześniejsze roczniki. Monety są przydzielane losowo na etapie kompletowania zamówienia i mogą różnić się od siebie np. innym awersem. Aby zakupić monetę z rocznika bieżącego, sprawdź nasze pozostałe oferty. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.