Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-lisc-klonowy-1-uncja-zlota-awers
zlote-monety-moneta-lisc-klonowy-1-uncja-zlota-rewers

Specyfikacja

Grubość:
2,87 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
30 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja - Różne roczniki - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
Promocja Mennica
 

Kanadyjski Liść Klonowy to ekskluzywna moneta bulionowa produkowana przez Kanadyjską Mennicę Królewską (Royal Canadian Mint) ze złota z miejscowych kopalń. Wydana została jako konkurencja dla południowoafrykańskiego Krugerranda i zyskała sobie wielką przychylność inwestorów. Moneta Liść Klonowy 1 uncja złota wykonana jest ze złota najwyższej próby (99,99%), a jej nominał wynosi 50 dolarów kanadyjskich.

Kto wyprodukował monetę Kanadyjski Liść Klonowy?

Moneta Kanadyjski Liść Klonowy ma ciekawą historię, która rozpoczęła się w pierwszej dekadzie XX wieku, kiedy to Gubernator Generalny Earl Grey oficjalnie otworzył w 1908 roku Kanadyjską Mennicę Królewską. To wtedy wybita została pierwsza pięćdziesięciocentowa moneta na terytorium Kanady, co zapoczątkowało wieloletnią tradycję kultywowaną do dziś.

Historia Liścia Klonowego

Stworzenie Mennicy Królewskiej zbiegło się w czasie z gorączką złota na obszarze Jukonu i Kolumbii Brytyjskiej, generując potrzebę otwarcia rafinerii dla wydobywanego kruszcu. Budowę zakończono w 1911 r., a dwadzieścia lat później budynek Mennicy i okalający ją teren całkowicie przeszły w ręce kanadyjskie. Wprowadzenie do obiegu Kanadyjskiego Liścia Klonowego odbyło się jednak dopiero w 1979 roku. Do dzisiaj jest to szczerozłota moneta bulionowa najdłużej pozostająca w stałej produkcji!

Rywalizacja z monetą Krugerrand

Warto wspomnieć również, że po rozpoczęciu emisji jedynym konkurentem monety był Krugerrand z RPA, jednak ze względu na bojkot apartheidu, nie był on dostępny powszechnie. To sprawiło, że złote monety z liściem klonu stały się bardzo popularne. Obecnie chętnie kupowane są również przez inwestorów z Polski.

Wygląd monety złoty Liść Klonowy

Kanadyjski Liść Klonowy to jedna z najczystszych pod względem zawartości kruszcu monet na świecie. Ta złota moneta ma próbę 999,9, czyli nie zawiera praktycznie żadnych domieszek metali, jedynie czyste złoto z kanadyjskich kopalń. Każdy Liść Klonowy na awersie przedstawia wizerunek aktualnego władcy. Opatrzony jest też imieniem władcy, nominałem oraz datą emisji złotej monety. Na rewersie widnieje liść klonowy – symbol narodowy Kanady – oraz nazwa kraju i poziom czystości złota zawartego w monecie. Informacje te podane są zarówno po angielsku, jak i francusku. Projekt monety przygotował Walter Otto.

Bullion DNA – sprawdź autentyczność monety!

Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej przez producenta każda moneta Kanadyjski Liść Klonowy wybita od 2014 roku posiada specjalny mikro-grawerunek. Wewnątrz niewielkiego listka widniejącego na dole awersu monety znajduje się unikalny symbol, po którego zeskanowaniu przez urządzenie Bullion DNA na wskazany adres email otrzymamy potwierdzanie autentyczności monety wysłane przez Royal Canadian Mint. Skanery takie dostępne są w większości oddziałów Mennicy Skarbowej.

Złoty Kanadyjski Liść Klonowy, czyli idealna lokata kapitału!

Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja złota jest idealną lokatą kapitału, gdyż Kanadyjska Mennica Królewska szybko dopasowuje ceny do zmian na rynku,  pozwalając na dynamiczne rozporządzanie inwestycją. Zakup takiej monety bulionowej to także gwarancja zabezpieczenia własnych zasobów, zwłaszcza w czasie trwającej inflacji. Ceny złota stale rosną, a więc zainwestowanie pieniędzy w złoto wprost z Kanady z pewnością okaże się inwestycją trafną i co ważne, pozbawioną ryzyka. Kupno złotych i srebrnych monet polecane jest przy tym nie tylko osobom zamożnym, ale wszystkim, którzy chcą ochronić swój majątek czy zdywersyfikować portfel inwestycyjny.

Moneta Liść Klonu z bezpiecznym zakupem przez Internet

Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja złota to moneta bulionowa, którą na sztuki można nabyć w Mennicy Skarbowej przez Internet. Zapewniamy zarówno ubezpieczone przesyłki kurierskie, jak i możliwość odbioru wybranego towaru inwestycyjnego w jednym z naszych oddziałów. Zachęcamy również do korzystania z wiedzy doradców – z pewnością pomogą Ci w wyborze właściwej monety, numizmatu czy sztabki, udzielając wszelkich informacji na temat ich produkcji, jakości wykonania, autentyczności oraz wartości.

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z kategorii MIX (różne stany zachowania) - wcześniejsze roczniki. Monety są przydzielane losowo na etapie kompletowania zamówienia i mogą różnić się od siebie np. innym awersem. Aby zakupić monetę z rocznika bieżącego, sprawdź nasze pozostałe oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.