zlota-moneta-rok-swini-2019-1-uncja-rewers
zlota-moneta-rok-swini-2019-1-uncja-awers

Specyfikacja

Grubość:
2,50 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
39,34 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2019
Producent:
The Perth Mint

Złota moneta Rok Świni 2019 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
10 277,00 zł
Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Rok Świni 2019 1 uncja

Te piękne złote monety świętują Rok Świni, dwunasty zwierzęcy znak zodiaku chińskiego i są ostatnią monetą w serii złotych monet Lunarnych serii II.

Wygląd złotej monety Rok Świni 2019 1 uncja

Rewers przedstawia domową świnię pośród skał i roślinności, w tym kwiatu peonii. Projekt zawiera również chiński znak oznaczający świnię, napis Year of the Pig oraz tradycyjny znak mennicy Perth Mint P.

Awers przedstawia podobiznę Królowej Elżbiety II autorstwa Iana Rank-Broadleya, wraz z czystością złota, rokiem emisji i nominałem monety.

Rys historyczny

Ta księżycowa seria monet, produkowana w Perth Mint, nawiązuje do 12 zwierząt, które występują w chińskim kalendarzu zodiakalnym. W chińskiej astrologii każdy rok w 12-letnim cyklu jest rządzony przez inny znak zodiaku. Jesteś spod znaku świni, jeśli urodziłeś się w roku 2019, 2007, 1995, 1983, 1971, 1959 i wcześniej co 12 lat.

Znak świni symbolizuje obfitość, szczęście i dobrobyt. Ludzie urodzeni w Roku Świni są często postrzegani jako uczciwi, pracowici oraz lojalni, a także ceniący rodzinne więzi oraz tradycje. W chińskiej kulturze świnię kojarzy się z dostatkiem oraz spokojem, co sprawia, że jest to szczególnie pozytywny czas dla ludzi, którzy są związani z tym znakiem zodiaku. W tradycji chińskiej Rok Świni sprzyja realizacji celów życiowych i zawodowych. Jest to czas, aby czerpać korzyści z ciężkiej pracy, ale także budować silne relacje z rodziną i przyjaciółmi. Monety upamiętniające Rok Świni są ważnym elementem kultury chińskiej oraz symbolem obchodów i świętowania tego wyjątkowego okresu. Są one nie tylko wyrazem szacunku dla tradycji i symboliki, ale także cenionym darem dla osób zainteresowanych numizmatyką oraz chińską kulturą. 

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.