Wysyłka 24 h
zlota-moneta-orzel-bielik-1-10-uncji-rewers (1)
zlota-moneta-orzel-bielik-1-10-uncji-rewers (2)
zlota-moneta-orzel-bielik-1-10-uncji-awers (1)
zlota-moneta-orzel-bielik-1-10-uncji-awers (2)

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 PLN
Waga:
1/10 uncji (1/10 oz)
Kraj pochodzenia:
Polska
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Narodowy Bank Polski

Powiązane produkty

Złota moneta Orzeł Bielik 1/10 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
1 141,00 zł

Dostępna liczba: 11 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Orzeł Bielik 1/10 uncji

Każda złota moneta Polski Orzeł Bielik została wybita z 1/10 uncji czystego złota o najwyższej próbie 999, a jej wyjątkowy motyw stanowi symbol narodowy Polski. 

Na rewersie przedstawiony jest orzeł bielik, który jest symbolem słynnej legendy piastowskiej opowiadającej o początkach państwa polskiego. 

To unikatowe wydanie, pierwsza i jedyna polska złota moneta inwestycyjna, co  czyni ją wyjątkowym produktem. Ozdobiona wizerunkiem największego ptaka drapieżnego w Polsce, moneta łączy w sobie zarówno wartość inwestycyjną, jak i historyczną. Dlatego będzie cennym uzupełnieniem każdej kolekcji, ale także świetną pamiątką z naszego kraju.   

Wygląd złotej monety Orzeł Bielik 1/10 uncji

Na rewersie tej wyjątkowej monety znajduje się wizerunek orła bielika oraz napis 1/10 UNCJI CZYSTEGO ZŁOTA 9999, który informuje o wadze produktu oraz próbie kruszcu. 

Awers przedstawia godło Rzeczypospolitej Polskiej - widzimy także napis RZECZPOSPOLITA POLSKA, wartość nominalną 50 zł oraz rok wybicia monety.  Wizerunek monety zmienia się w zależności od roku emisji, monety przydzielane są losowo.  

Rys historyczny

Polski Orzeł Bielik to wyjątkowy symbol narodowy Polski oraz jeden z największych ptaków drapieżnych żyjących na naszym terenie. Charakteryzuje go majestatyczny wygląd i imponująca rozpiętość skrzydeł, która sięga nawet ponad 2 metry. Jego pióra, w większości białe z wyjątkiem czarnych lotek, nadają mu charakterystyczny wygląd. To ptak, który od wieków fascynuje Polaków, symbolizując dumę, siłę oraz niezależność narodową. Jego wizerunek odnosi się także do legendy piastowskiej, która opowiada o początkach państwa polskiego. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.