Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-125-rocznica-perth-mint-1-uncja-rewers
srebrna-moneta-125-rocznica-perth-mint-1-uncja-awers
srebrna-moneta-125-rocznica-perth-mint-1-uncja-rewers2

Specyfikacja

Grubość:
3,50 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40,90 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta 125. rocznica Perth Mint 1 uncja Proof - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
369,00 zł

Dostępna liczba: 14 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 125. rocznica Perth Mint 1 uncja

Moneta została wybita z 1 uncji czystego srebra o próbie 999 i jest niezwykłą okazją inwestycyjną. Upamiętnia 125-lecie mennicy The Perth Mint w 2024 roku. Mennica Perth, założona w czasach szczytu gorączki złota w Australii Zachodniej, otworzyła swoje podwoje 20 czerwca 1899 roku.

Wygląd srebrnej monety 125. rocznica Perth Mint 1 uncja

Na tej monecie, nawiązującej do znanej serii monet tego producenta, kangur, kookaburra i koala zostały artystycznie umieszczone wśród złotych akacji, symbolizujących narodowy kwiat Australii. Na dole monety znajduje się napis: 1899 THE PERTH MINT 2024. Dodatkowo widoczny jest znak mennicy P125 oraz informacje o wadze, czystości i roku bicia monety. 

Na awersie monety znajduje się podobizna Jego Królewskiej Mości Króla Karola III autorstwa Dana Thorne'a, a także nominał monety.

Rys historyczny

Historia mennicy The Perth Mint sięga końca XIX wieku, kiedy odkrycie bogatych złóż złota w Australii Zachodniej wywołało tam gorączkę złota. W 1896 roku rząd kolonii zachodnioaustralijskiej podjął decyzję o utworzeniu mennicy w Perth, co doprowadziło do oficjalnego otwarcia Mennicy Perth 20 czerwca 1899 roku z udziałem premiera Australii Zachodniej, Sir Johna Forresta. Mennica od samego początku była zaangażowana w bicie monet, głównie złotych, aby zaspokoić lokalne potrzeby rynkowe. W 1931 roku Mennica Perth została przejęta przez rząd federalny Australii, co przyczyniło się do jej restrukturyzacji i rozwoju. Podczas II wojny światowej Mennica zwiększyła produkcję, stając się zakładem produkującym monety dla brytyjskich wojsk w Azji Południowo-Wschodniej. Po wojnie Mennica powróciła do produkcji monet dla cywilów i rozpoczęła biciesrebrnych monet. W kolejnych latach zdobyła międzynarodową renomę dzięki produkcji monet bulionowych, które są cenione przez kolekcjonerów oraz inwestorów na całym świecie. Obecnie mennica Perth jest jednym z wiodących producentów wyrobów z metali szlachetnych i nadal pełni ważną rolę w australijskim systemie menniczym.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.