Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-giganci-epoki-lodowcowej-jelen-olbrzymi-1-uncja-rewers
srebrna-moneta-giganci-epoki-lodowcowej-jelen-olbrzymi-1-uncja-awers

Specyfikacja

Grubość:
3,20 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
5 GHS
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38,60 mm
Kraj pochodzenia:
Ghana
Wysyłka:
24 h
Producent:
Leipziger Edelmetallverarbeitung

Srebrna moneta Giganci epoki lodowcowej: Jeleń Olbrzymi 1 uncja – wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
269,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Giganci epoki lodowcowej: Jeleń Olbrzymi 1 uncja

Moneta ważąca 1 uncję srebra, jest kolejną odsłoną z serii Giants Of The Ice Age (pol. Srebrni Giganci Epoki Lodowcowej). Upamiętnia ona jeden z najbardziej wyjątkowych gatunków zwierząt żyjących w epoce lodowcowej i przenosi nas w niepowtarzalną podróż w czasie do okresu, gdy zima trwała latami. Moneta przedstawia Jelenia olbrzymiego. Był to prehistoryczny gatunek jelenia, którego charakterystyczną cechą było duże i imponujące poroże. 

Wygląd srebrnej monety Giganci epoki lodowcowej: Jeleń Olbrzymi 1 uncja

Jest to imponujący przykład numizmatycznej sztuki. Na awersie znajduje się narodowy herb Ghany, gdzie moneta stanowi legalny środek płatniczy. Rewers przedstawia szczegółowy wizerunek gigantycznego jelenia, który żył w okresie epoki lodowcowej. Zwierzę jest ukazane w naturalnym środowisku, z rozłożystymi porożami w dynamicznej pozie, która oddaje jego majestatyczność. Moneta charakteryzuje się wysoką jakością bicia z bogatymi detalami, które podkreślają realistyczne przedstawienie jelenia i jego otoczenia. Ma ząbkowany brzeg, co jest typowe dla monet o wysokim standardzie jakości.

Rys historyczny

Moneta Giganci Epoki Lodowcowej – Jeleń Olbrzymi jest drugą odsłoną serii Giants of the Ice Age. Kolekcja ta poświęcona jest największym zwierzętom żyjącym w czasach epoki lodowcowej. Omawiana moneta z serii przybliża nam sylwetkę Megaloceros giganteus, znanego również jako Jeleń olbrzymi. Był to prehistoryczny gatunek olbrzymiego jelenia, który żył w czasach plejstocenu. Jego charakterystyczną cechą było duże i imponujące poroże, które mogło osiągać nawet do 3,5 metra rozpiętości. W czasach epoki lodowcowej te majestatyczne zwierzęta wędrowały po terenach dzisiejszej Europy. 

Moneta stanowi legalny środek płatniczy w Ghanie, a jej nakład wynosi jedynie 15 tysięcy sztuk. Moneta ta ceniona jest przez kolekcjonerów, ale doskonale sprawdzi się również jako prezent dla dziecka, które może nie tylko zainteresować się prehistorycznymi czasami, ale także rozpocząć wyjątkową inwestycyjną przygodę.

Producent 

Renomowana mennica Leipziger Edelmetallverarbeitung to nowoczesne centrum produkcyjne obróbki metali szlachetnych w Niemczech. Dokładniej, mennica ta znajduje się na południu Lipska. Od momentu swojego powstania, LEV zdobyła uznanie na międzynarodowych rynkach dzięki swoim wysokiej jakości produktom oraz zaangażowaniu w innowacyjność i precyzję. Znana jest z produkcji wysokiej jakości monet i sztabek z metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro, platyna i pallad. Mennica łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami. 

Firma cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki precyzji, innowacyjności oraz ekologicznemu podejściu do produkcji. Produkty LEV są certyfikowane, co gwarantuje ich autentyczność i wartość, czyniąc je pożądanymi zarówno przez kolekcjonerów, jak i inwestorów. Mannica sama w sobie jest przykładem doskonałości i innowacyjności w branży.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.