Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-bestie-krolowej-red-dragon-10-uncji-rewers
srebrna-moneta-bestie-krolowej-red-dragon-10-uncji-awers

Specyfikacja

Grubość:
6 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
10 GBP
Waga:
10 uncji (10 oz)
Średnica:
89,15 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Bestie Królowej: Red Dragon 10 uncji - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
1 855,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Bestie Królowej: Red Dragon 10 uncji

Moneta Bestie Królowej: Red Dragon o wadze 10 uncji srebra jest częścią prestiżowej serii Queen's Beasts, emitowanej przez Mennicę Królewską Wielkiej Brytanii. Ta imponująca moneta wybita jest ze srebra o najwyższej próbie 999,9 i stanowi cenny element każdej kolekcji numizmatycznej. Co więcej, jest ona szczególnie atrakcyjna dla entuzjastów serii Bestie Królowej i kolekcjonerów monet bulionowych Royal Mint. Ze względu na swoje artystyczne wykonanie, wysoki standard bicia i historyczne znaczenie, moneta jest ceniona zarówno przez kolekcjonerów, jak i inwestorów. 

Wygląd srebrnej monety Bestie Królowej: Red Dragon 10 uncji

Awers monety zdobi wizerunek Królowej Elżbiety II, wykonany przez Jody'ego Clark'a. Wizerunek jest otoczony napisami ELIZABETH II oraz D.G. REG. F.D., co oznacza Dei Gratia Regina Fidei Defensor (pol. Z Bożej Łaski Królowa, Obrończyni Wiary). Znajduje się tam również wartość nominalna monety, wynosząca 10 funtów. Rewers monety przedstawia Czerwonego Smoka Walii, jednego z dziesięciu heraldycznych bestii związanych z królewskim rodem. Projekt ukazuje smoka w dynamicznej pozie, z rozpostartymi skrzydłami i groźnie otwartą paszczą. Otacza on tarczę herbową, którą zdobi flaga Walii. Widnieje tam również nazwa monety, jej rok wybicia oraz informacja o czystości srebra. Moneta charakteryzuje się bogatymi detalami i teksturą, nadającymi jej trójwymiarowy, realistyczny wygląd.

Rys historyczny

Seria Queen's Beasts nawiązuje do dziesięciu heraldycznych figur, które towarzyszyły koronacji Królowej Elżbiety II w 1953 roku. To specjalnie wyrzeźbione na tę okazję stworzenia symbolizujące różne wątki i linie przodków królewskiego rodowodu,  które miały odzwierciedlenie w młodej kobiecie – przyszłej Królowej. 

Czerwony Smok Walii jest jednym z najbardziej imponujących egzemplarzy w tej serii. Smok ten symbolizuje odwagę, siłę i potęgę, mając głębokie korzenie w walijskiej heraldyce. W tradycji walijskiej jest on symbolem niezłomności i walki, a jego wizerunek na monecie dodaje jej zarówno wartości historycznej, jak i artystycznej.

Producent 

Royal Mint, czyli Brytyjska Mennica Królewska, jest nie tylko najstarszym, ale też jednym z największych światowych emitentów. Instytucja mennicy działa już od końca IX wieku, a ciągłość jej struktur trwa do dzisiaj. Aktualnie co siódma moneta na świecie pochodzi z Mennicy Królewskiej, a rocznie wytwarza aż 5 miliardów numizmatów. 

Ta szacowna instytucja ma swoją siedzibę w małym walijskim miasteczku Llantrisant. To właśnie tam bite są funty, a także popularne na całym świecie monety kolekcjonerskie i bulionowe. Obecnie Royal Mint produkuje monety i medale dla około 60 państw świata.

Royal Mint znana jest na świecie z wprowadzanych innowacji, wykorzystania najnowocześniejszych technologii i podwyższania standardów produkcji monet.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.