Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-voyager-1-uncja-rewers
srebrna-moneta-voyager-1-uncja-awers

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
5 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Kraj pochodzenia:
Kanada
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Voyager 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
173,00 zł

Dostępna liczba: 18 szt.

Ilość

Rabat przy zakupie większej ilości

Ilość Cena za sztukę Oszczędzasz
od 25 171 zł od 43 zł
od 100 169 zł od 346 zł
Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Voyager 1 uncja

Srebrna moneta Voyager o wadze 1 uncji to wyjątkowy numizmat, który łączy w sobie bogatą historię z precyzyjnym wykonaniem. Pochodzi ona z edycji specjalnej z 2017 roku i została wybita przez prestiżową Królewską Mennicę Kanadyjską, upamiętniając 150-lecie Federacji Kanady. Moneta ta, wykonana ze srebra próby 9999, stanowi przykład integralności i charakteru narodu. Srebrny dolar podróżnika w wyjątkowy sposób reprezentuje Kanadę. 

Wygląd srebrnej monety Voyager 1 uncja

Rewers tej historycznej monety przedstawia kultowy wizerunek Podróżnika, mistrzowsko wykonany przez uznanego kanadyjskiego rzeźbiarza Emanuela Hahna w 1935 r. Projekt ten stał się natychmiastową sensacją i pozostał w dużej mierze niezmieniony przez lata. Edycja specjalna jest odzwierciedleniem monety sprzed lat, przedstawiającej Voyagera i jego przewodnika wiosłującego kajakiem wypełnionym futrami przeznaczonymi na handel. Zauważalne są tam inicjały HB, oznaczające Kompanię Zatoki Hudsona. W tle pokazana jest wyspa porośnięta sosnami, przywołująca na myśl obietnicę i obfitość nieokiełznanej dzikiej przyrody. Po tej stronie monety znajduje się również słynny motyw liścia klonu Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej. Na awersie znajduje się portret Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, autorstwa Susanny Blunt, z informacją o roku emisji i nominale.

Rys historyczny

Moneta Voyager jest jednym z najbardziej ikonicznych numizmatów Kanady, odzwierciedlającym bogatą historię kraju oraz jego fundamenty gospodarcze. 

Projekt podróżnika jest znaczącym symbolem wczesnej historii Kanady, reprezentującym erę handlu futrami, która miała kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Podkreśla współpracę i partnerstwo między ludnością tubylczą a osadnikami europejskimi podczas handlu. Ponowne wprowadzenie projektu podróżnika, z okazji 150. rocznicy, łączy współczesną monetę kanadyjską z jej historycznymi korzeniami.

Jest to nie tylko numizmatyczny skarb, ale również ważny symbol kanadyjskiego dziedzictwa i kultury. Jej ponadczasowy design i historyczne znaczenie sprawiają, że jest ceniona przez kolekcjonerów na całym świecie.

Producent 

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra. 

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.