Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-75-NZD-1-kg-srebra-awers
srebrna-moneta-75-NZD-1-kg-srebra-rewers

Specyfikacja

Grubość:
16,50 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
75 NZD
Waga:
1000 g (1 kg)
Kraj pochodzenia:
Niue
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Wymiary:
120,5 x 55,5 mm

Powiązane produkty

Srebrna moneta 75 NZD 1000 g (1 kg) - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
5 714,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Ta majestatyczna moneta o unikalnym prostokątnym kształcie przedstawia oficjalną pieczęć terytorium stowarzyszonego Nowej Zelandii. Waży aż 1 kg!

Wygląd monety 75 NZD 1000 g (1 kg) srebra

Prostokątna moneta o próbie srebra 999,9 i wadze jednego kilograma ukazuje model pieczęci używanej na terytorium stowarzyszonym Nowej Zelandii (Niue). Na monecie widnieje rok produkcji, waga, próba oraz wybita cecha mennicza Melter Assayer, która jest certyfikowanym oznaczeniem.

Rys historyczny

Ustawa konstytucyjna przyjęta w 1974 r. przewidywała utworzenie pierwszej unikalnej pieczęci dla Niue. Pieczęć miała być przechowywana przez marszałka Zgromadzenia Niue i używana do uwierzytelniania dokumentów publicznych lub potwierdzania tworzenia nowych przepisów przez Gabinet. W 1977 r., na wniosek Zgromadzenia Niue, Parlament Nowej Zelandii uchwalił Ustawę o Pieczęci Nowej Zelandii, aby dostosować projekt Pieczęci Publicznej Niue do innych narodów w Królestwie Nowej Zelandii. Obecny wygląd to projekt z 2021 roku, który składa się z korony (reprezentującej władcę jako głowę państwa) umieszczonej na niebieskim półokręgu zewnętrznym w formie tradycyjnej girlandy z 14 muszelek (reprezentujących 14 wiosek Niue). Wewnątrz znajduje się zielony okrąg ze wzorami reprezentujący fonua (ziemię), a w nim są stylizowane wzory drzewa, które reprezentują życie i tagata Niue (lud Niue). Na dole znajduje się motto „Atua, Niue Tukulagi” (Bóg, Niue na wieczność) oraz dwa katoua (maczugi), które symbolizują obronę i bezpieczeństwo. Pomiędzy zewnętrznym półokręgiem i wewnętrznym okręgiem znajduje się napis „Pieczęć publiczna Niue”.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.