Wysyłka 24 h
Diament 0,51 CT / H / SI2 / EX

Specyfikacja

Wysyłka:
24 h
Barwa:
H
Czystość:
SI2
Masa:
0,51 CT
Szlif:
EX
Rodzaj szlifu:
Brylant
CertiPack:
Nie

Diament 0,51 CT / H / SI2 / EX

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
6 051,60 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6 051,60 zł
Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Jeżeli interesują Cię kamienie szlachetne o innych parametrach zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią i doradcami w oddziałach. Dane kontaktowe są dostępne w zakładce Kontakt.

Diamenty to najcenniejsze kamienie szlachetne. Mimo tego nie tylko uzupełniają kolekcje najbogatszych, ale także wszystkich tych, którzy chcą postawić na bezpieczny produkt inwestycyjny doskonale chroniący kapitał m.in. w czasach inflacji. Wyjątkowość diamentów i rosnąca ich popularność wynika w dużej mierze z unikalności każdego pojedynczego egzemplarza. Jedynie doświadczony szlifierz potrafi nadać kamieniom szlachetnym wyjątkowego kształtu tak, by światło w magiczny wręcz sposób, wnikało do ich wnętrz i odbijało się od ścian. To właśnie z wiązek pełnych refleksów słyną diamenty, które po oszlifowaniu w odpowiedniej liczbie faset zwane są brylantami. 

Kamienie te jako produkty inwestycyjne stanowią bezpieczną lokatę kapitału na długie lata. Diamenty są ponadczasowe i ponadnarodowe, ale najważniejszą ich zaletą jest ich mobilność - pierścionki z diamentami osiągają niekiedy wartość domu jednorodzinnego, a można je schować w kieszeni i swobodnie przemieszczać się po całym świecie mając swój dobytek przy sobie. Misją Mennicy Skarbowej jest zatem to, by uzupełniły one portfele inwestycyjne Polaków, stając się obok kruszców najlepszym z możliwych sposobów na dywersyfikację zabezpieczenia własnych zasobów! 

Diament, czyli najtwardszy z kamieni szlachetnych 

Wyjątkowość diamentów wynika z ich niezwykłego, delikatnego wręcz wyglądu. Delikatność ta nie ma jednak związku z wytrzymałością tychże kamieni szlachetnych, które uznawane są za najtwardsze minerały występujące w przyrodzie (10 w skali Mohsa). Diamenty zbudowane są z atomów węgla, a uformowały się miliardy lat temu w warunkach wysokiego ciśnienia i olbrzymich temperatur. Trudno zatem znaleźć dwa identyczne egzemplarze, zwłaszcza że ich finalny kształt nadawany jest przez przeszkolonych szlifierzy. Dzięki nim rynek wypełniony jest dzisiaj nie tylko diamentami jubilerskimi, ale także diamentami inwestycyjnymi dostępnymi dla każdego! 

Diamenty kolorowe i bezbarwne 

Na pierwszy rzut oka diamenty mogą różnić się od siebie szlifem, a także rozmiarami. Warto też zwrócić uwagę na koloryt. Wśród diamentów inwestycyjnych wyróżnić można: diamenty kolorowe oraz diamenty bezbarwne. W przypadku tych drugich stosowana jest skala z oznaczeniami od D do Z, gdzie: literki D-F wskazują na diamenty bezbarwne; literki G-J określają diamenty prawie bezbarwne; literki K-M opisują diamenty stonowane; a literki N-Z diamenty żółtawe. Jeśli chodzi o kolorowe kamienie szlachetne, wedle Fancy Color Research Foundation stanowią mniejszą część rynku. Ze względu na przepiękny wygląd rośnie jednak ich popularność. Diamenty kolorowe przybierają barwy zieleni, czerwieni, fioletu, błękitu czy żółci, oczywiście zachowując swoją refleksyjność! 

Rodzaje diamentów inwestycyjnych – zasada 4C

Przy zakupie diamentów inwestycyjnych należy kierować się zasadą 4C, która odnosi się do czterech ważnych parametrów fizycznych danego egzemplarza diamentu! Mowa o:

1. Barwa (Colour) – najważniejszy parametr przy ocenie wartości diamentów bezbarwnych oraz diamentów w kolorach fantazyjnych. 

2. Masa (Carat) – karat diamentu określa jego masę tj. 1 kart (ct) to 0,2 grama. Wśród popularnych diamentów inwestycyjnych wyróżnić można kamienie z oznaczeniami: .18; .25; .50; .75; 1.00; 2.00; 2.50; a także 2.99. 

3. Czystości (Clarity) – diamenty mogą zawierać niewielkie niedoskonałości, a ich poziom określa skala czystości. Kamienie niemalże pozbawione skaz, zwane są „Internally Flawless” IF. Te z dużymi skazami określa się mianem „Imperfect” P1, P2, P3. 

4. Szlifie (Cut) – mowa o proporcji, symetrii oraz polerancji diamentu. Nie jest to zatem parametr odnoszący się do kształtu, ale do interakcji diamentu na padające na jego powierzchnię światło! 

Ponadto ważnym parametrem diamentów inwestycyjnych jest sam kształt. Bardziej finezyjne postacie zarezerwowane są dla branży jubilerskiej, ale warto wyróżnić następujące – często spotykane – postacie diamentów: brylant (najpopularniejszy kształt), łezka, owal, markiza, trójkąt, princessa, bagietka, poduszka, asscher, oktagon, szmaragd i serce

Diamenty inwestycyjne Monte Carlo Diam 

Diamenty inwestycyjne tworzące diamentowe portfolio Mennicy Skarbowej pochodzą od uznanego w świecie podmiotu: spółki Monte Carlo Diam, która posiada wszystkie niezbędne koncesje na handel diamentami bezbarwnymi oraz na hurtową dystrybucję diamentów kolorowych. Współpraca z tym dostawcą diamentów to gwarancja autentyczności kamieni szlachetnych! 

Kilka słów o Monte Carlo Diam 

Monte Carlo Diam to spółka założona 16 lipca 2013 r. Od początku swojej działalności posiada biura w siedzibie Antwerpsche Diamantkring. Spółka wyróżnia się zapleczem projektantów i producentów diamentów w Belgii, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Francji. Jest też jednym z głównych dostawców diamentów kolorowych na rynki Wschodniej Europy. Monte Carlo Diam osobowo powiązana jest z Polakami! 

Autentyczność diamentów inwestycyjnych

Spółka Monte Carlo Diam dba o autentyczność diamentów bezbarwnych i kolorowych, współpracując z certyfikowanymi instytucjami. To one wydają dla każdego egzemplarzu indywidualny certyfikat z unikalnym numerem oraz precyzyjnym opisem parametrów kamienia. Nad wszystkim czuwa również Światowa Federacja Giełd Diamentów WFDB, do której należy nasz partner biznesowy Monte Carlo Diam. Jeśli chodzi o ośrodki certyfikacyjne, wyróżnić trzeba podmioty: Gemological Institute of America (GIA), International Gemological Institute (IGI) - najpopularniejszy w Europie, HRD Antwerp - Hoge Raad voor Diamant (HRD). 

Stabilna wartość diamentów inwestycyjnych

Wartość diamentów inwestycyjnych jest stabilna i nadal rośnie. Nic dziwnego, że to właśnie te kamienie szlachetne są dzisiaj chętnie wybierane przez inwestorów. Należy przy tym podkreślić, że ceny diamentów na ogół zaczynają się od około 1500 złotych, a najdroższe produkty przeznaczone do inwestowania kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wartość diamentów przede wszystkim określają parametry 4C. Ponadto na rynku działa uznany w branży Rapaport Price List, czyli cennik hurtowy bezbarwnych diamentów, który publikowany jest w każdy czwartek. Tworzy go organizacja Rapaport Group, działająca w 118 krajach i zrzeszająca ponad 20 tys. klientów! 

Dlaczego warto inwestować w diamenty? 

Diamenty odnotowały spory wzrost swojej wartości od początku kryzysu gospodarczego i szalejących wskaźników inflacyjnych światowych gospodarek. Inwestycja w nie to gwarancja stabilności, ale przede wszystkim jest doceniana przez inwestorów  z uwagi na łatwość  przenoszenia i mobilność. To czyni je praktycznym aktywem w sytuacjach, gdy konieczne jest przemieszczanie majątku. Kupno diamentów to zatem doskonały sposób na poszerzanie własnego portfela inwestycyjnego oraz ochronę kapitału w niestabilnych czasach. Inwestowanie w kamienie szlachetne to idealna alternatywa dla zakupu złota i srebra inwestycyjnego. Diamenty warto też traktować jako uzupełnienie swoich kolekcji szlachetnych kruszców! 

Sprzedaż diamentów online z wysyłką

Mennica Skarbowa oferuje sprzedaż diamentów w sklepie internetowym z bezpieczną wysyłką. Klienci mogą również osobiście odebrać zamówione kamienie szlachetne w naszych oddziałach mieszczących się w największych miastach Polski. Zachęcamy też do korzystania z wiedzy naszych specjalistów, którzy polecają m.in. diamenty na prezent! 

Informujemy, że nasze diamenty są dostępne w dwóch formach sprzedaży. Pierwszą opcją są diamenty sprzedawane w opakowaniach typu CertiPack, które zapewniają bezpieczeństwo i autentyczność kamieni. Drugą opcją jest zakup diamentów luzem, pakowanych w tekturowe pudełeczko. Oferujemy szeroki wybór, aby sprostać różnorodnym potrzebom naszych klientów. Prosimy zauważyć, że informacje dotyczące rodzaju opakowania są zawarte w specyfikacji produktu.

Zacznij inwestowanie w diamenty już dziś! 

Uprzejmie informujemy, że towar sprowadzany według specyfikacji Klienta, na indywidualne zamówienie, nie podlega prawu odstąpienia od umowy zgodnie z ustawą o prawach konsumenta.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.