Interesuje Cię kamień o innych parametrach?...

Specyfikacja

Rodzaj szlifu:
Brylant

Interesuje Cię kamień o innych parametrach? Skontaktuj się z nami!

Produkt chwilowo niedostępny
0,00 zł
Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Jeżeli interesują Cię kamienie szlachetne o innych parametrach zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią i doradcami w oddziałach. Dane kontaktowe są dostępne w zakładce Kontakt.

Rodzaje diamentów inwestycyjnych – zasada 4C

Przy zakupie diamentów inwestycyjnych należy kierować się zasadą 4C, która odnosi się do czterech ważnych parametrów fizycznych danego egzemplarza diamentu! Mowa o:

1. Barwa (Colour) – najważniejszy parametr przy ocenie wartości diamentów bezbarwnych oraz diamentów w kolorach fantazyjnych. 

2. Masa (Carat) – karat diamentu określa jego masę tj. 1 kart (ct) to 0,2 grama. Wśród popularnych diamentów inwestycyjnych wyróżnić można kamienie z oznaczeniami: .18; .25; .50; .75; 1.00; 2.00; 2.50; a także 2.99. 

3. Czystości (Clarity) – diamenty mogą zawierać niewielkie niedoskonałości, a ich poziom określa skala czystości. Kamienie niemalże pozbawione skaz, zwane są „Internally Flawless” IF. Te z dużymi skazami określa się mianem „Imperfect” P1, P2, P3. 

4. Szlifie (Cut) – mowa o proporcji, symetrii oraz polerancji diamentu. Nie jest to zatem parametr odnoszący się do kształtu, ale do interakcji diamentu na padające na jego powierzchnię światło! 

Ponadto ważnym parametrem diamentów inwestycyjnych jest sam kształt. Bardziej finezyjne postacie zarezerwowane są dla branży jubilerskiej, ale warto wyróżnić następujące – często spotykane – postacie diamentów: brylant (najpopularniejszy kształt), łezka, owal, markiza, trójkąt, princessa, bagietka, poduszka, asscher, oktagon, szmaragd i serce

Informujemy, że nasze diamenty są dostępne w dwóch formach sprzedaży. Pierwszą opcją są diamenty sprzedawane w opakowaniach typu CertiPack, które zapewniają bezpieczeństwo i autentyczność kamieni. Drugą opcją jest zakup diamentów luzem, pakowanych w tekturowe pudełeczko. Oferujemy szeroki wybór, aby sprostać różnorodnym potrzebom naszych klientów. Prosimy zauważyć, że informacje dotyczące rodzaju opakowania są zawarte w specyfikacji produktu.

Uprzejmie informujemy, że towar sprowadzany według specyfikacji Klienta, na indywidualne zamówienie, nie podlega prawu odstąpienia od umowy zgodnie z ustawą o prawach konsumenta.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.