JAK KUPIĆ BIŻUTERIĘ Z DUŻYMI DIAMENTAMI W NISKIEJ CENIE

2018-02-27
JAK KUPIĆ BIŻUTERIĘ Z DUŻYMI DIAMENTAMI W NISKIEJ CENIE

Miałaś kiedyś ochotę kupić sobie biżuterię z diamentami, po czym od razu porzuciłaś ten pomysł ze względu na cenę? Biżuteria z diamentami oczywiście nigdy nie będzie tania, ale sprytnie wybrana wcale nie musi być aż tak droga. Nawet jeżeli lubisz duże diamenty.

O cenie diamentu decyduje nie tylko jego wielkość, ale przede wszystkim jakość szlifu i kolor. Szlif decyduje o blasku. Im doskonalszy szlif, tym kamień bardziej błyszczy, gdyż odbija więcej światła. Kolor, a w zasadzie jego brak, jest drugim najważniejszym czynnikiem decydującym o wartości diamentu. Im bardziej bezbarwny, tym droższy. Im bardziej żółty, tym tańszy. Oprócz jakości szlifu i koloru, istotna jest również czystość kamienia. Im czystszy diament, tym cenniejszy. Dlatego dwa diamenty o tej samej masie mogą bardzo różnić się ceną, choć dla Ciebie będą one identyczne. Jeżeli więc tańszy ładnie się prezentuje, a biżuteria ma być ozdobą, a nie inwestycją (w przypadku inwestycji w diamenty te parametry mają znaczenie), wybierz tańszy.

Rodzaj szlifu też wpływa na cenę. Wyróżniamy 9 podstawowych szlifów. Jeżeli weźmiemy dziewięć diamentów o tej samej masie, jakości szlifu, kolorze i czystości, najdroższy będzie zawsze diament o szlifie brylantowym (okrągłym). Diamenty o szlifie w kształcie gruszki (łezki), serca, markizy, czy owalu będą tańsze. Najtańsze będą te o szlifie Assher'a, radiant, szmaragdowym i księżnej, więc jeżeli zależy Ci na dużym diamencie, przyjrzyj się biżuterii z kamieniami o tym szlifie.

rodzaje szlifów

Widzisz zatem, że choć masa diamentu ma znaczenie, rozmiar nie jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę. Na koniec jeszcze sugestia odnośnie samego rozmiaru. Okrągły diament o masie 0,25 ct ma średnicę ok. 4,1 mm, o masie 1 ct średnicę 6,4 mm, a o masie 2 ct średnicę 8,1 mm. Nie ma więc co szaleć. Małe diamenty, nawet te poniżej 0,1 ct, też prezentują się bardzo ładnie.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.62 / 5.00 133 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
2020-04-14
Transakcja bez żadnych problemów. Całkiem szybki czas realizacji jak na obecną sytuację :)
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel