DLACZEGO DIAMENTY ZAKŁADAMY TYLKO WIECZOREM?

2018-11-28
DLACZEGO DIAMENTY ZAKŁADAMY TYLKO WIECZOREM

Już za kilka dni andrzejki. Idealna okazja, aby założyć błyszczącą, wieczorową biżuterię. A skoro już mowa o błyszczącej biżuterii, dlaczego zakładamy ją właśnie wieczorem, a nie powinniśmy za dnia?

Z prostej przyczyny. Diamenty i inne kamienie szlachetne najpiękniej błyszczą w sztucznym świetle. W świetle reflektorów nawet oszlifowane szkło ma blask, a co dopiero brylanty! Dlatego diamenty i inne kamienie nosimy wieczorem. Z tego samego powodu sukienki wieczorowe są zwykle w ciemnych kolorach (w żadnym innym świetle czerń nie jest tak głęboka). Często szyte są też z błyszczących tkanin lub są wyszywane diamencikami. Ciemne kolory to też idealne tło dla wieczorowej biżuterii.

Powstaje zatem pytanie, dlaczego noszenie biżuterii z kamieniami szlachetnymi za dnia, zwłaszcza do pracy i na formalne spotkania, może być uznane za niestosowne? Diamenty i inne kamienie lśnią co prawda najpiękniej w sztucznym świetle, ale błyszczą również w ciągu dnia, przez co biżuteria z diamentami może zostać uznana za zbyt ostentacyjną. Zwykle też po prostu nie pasuje do stylizacji, chyba że jest bardzo minimalistyczna.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-20
zadowolony
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel