WSPÓLNA SPRAWA: MENNICA SKARBOWA DOFINANSOWAŁA CENTRUM WSPIERANIA RODZIN „SWOBODA” W POZNANIU

2020-11-17
 WSPÓLNA SPRAWA: MENNICA SKARBOWA DOFINANSOWAŁA CENTRUM WSPIERANIA RODZIN „SWOBODA” W POZNANIU

Szlachetnym jest nieść pomoc. Czasem nie mamy możliwości, nie potrafimy - zrobić tego bezpośrednio. Zawsze jednak istnieje sposób, jak wesprzeć słabszych, potrzebujących bardziej. A tych, szczególnie dzisiaj, jest wielu wokół nas.

Mennica Skarbowa systematycznie wspiera jednostki, instytucje, które sprawiają, że nasz codzienny świat staje się odrobinę lepszy. Przykładem takiej pomocy jest Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” z Poznania. W związku z pandemią COVID-19 szczególnie ucierpiały ośrodki tego typu, dla których wsparcie ze strony innych podmiotów topnieje w związku z ponoszeniem różnorakich kosztów dodatkowych. Zapotrzebowanie placówki jednak nie maleje, a wręcz rośnie – tam też potrzebne są chociażby dodatkowe środki ochrony osobistej. Dlatego, Mennica Skarbowa zdecydowała się na przekazanie na rzecz Centrum „Swoboda” wsparcia w kwocie 5000 zł na najpilniejsze potrzeby wychowanków ośrodka.

Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” działa na terenie Poznania. Od początku 2012 r. realizuje zadanie organizatora rodzinnej pieczy zastępczej. Od tego momentu, Centrum nie tylko opiekuje się dziećmi, ale również aktywnie wspiera rodziny zastępcze w tej odważnej misji, jaką jest zapewnienie nowego domu dla dzieciaków. Działania podejmowane przez ośrodek są wielotorowe i kompleksowe, jeżeli chodzi o wsparcie dla rodzin oraz przede wszystkim dla wychowanków placówki.

Januszowi Korczakowi przypisujemy wiele cennych słów dotyczących dzieci. Wśród nich są te, które powinny być dla nas – dorosłych - drogowskazem, jak możemy pomagać oraz mówiące o tym, jakie są potrzeby dzieci. Korczak mawiał: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. Dlatego, Mennica Skarbowa zadeklarowała, że wsparcie udzielone Centrum „Swoboda” będzie miało kontynuację.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-27
Szybka profesjonalna obsługa.Ocena5.
2020-03-04
Jestem bardzo zadowolona.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel