BRĄZOWE KAMIENIE SZLACHETNE

2019-09-16
BRĄZOWE KAMIENIE SZLACHETNE

Podoba Ci się biżuteria z brązowymi kamieniami? Wybierz kwarc dymny, a na dzień tygrysie oko, krzemień pasiasty lub bursztyn. A może brązowe perły?

KWARC DYMNY

Jeżeli lubisz brązowe kamienie, idealny będzie kwarc oraz kwarc dymny. Kwarc dymny występuje w różnych odcieniach, od beżowego, przez brązowy, brunatny do prawie czarnego. W jubilerstwie najczęściej stosowane są kwarce dymne o ładnej, ciemnej, głębokiej brązowej barwie..

TYGRYSIE OKO

Kolejną brązową odmianą kwarcu jest tygrysie oko. Nazwa bierze się od migotliwego paska przesuwającego się po powierzchni kamienia, który zauważymy obracając kamień w dłoni. Pasek ten powoduje, że kamień wygląda jak oko tygrysa. Kamień jest nieprzezroczysty.

KRZEMIEŃ PASIASTY

Ciekawym brązowym kamieniem jest jest też krzemień pasiasty. Jak sama nazwa mówi, nie ma on jednolitego koloru, lecz składa się ciemnych i jasnych warstewek, tworzących ciekawy wzór. Jeśli więc lubisz brązowe kamienie, będzie on idealny jako element na co dzień.

BURSZTYN

Brązowy może być też bursztyn. Bałtyckie bursztyny najczęściej mają ciepłą, miodową barwę, od jasnożółtej do brunatnej, więc jeżeli lubisz brązowe kamienie, brunatny bursztyn będzie idealny.

Wyżej wymienione kamienie to nie jedyne brązowe kamienie szlachetne. Brązowy może być też: diament, spinel, perła oraz cyrkon. Brązowy jest też piasek pustyni, nie jest on jednak kamieniem, ale szkłem z domieszką tlenku miedzi.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 114 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
2020-04-14
Transakcja bez żadnych problemów. Całkiem szybki czas realizacji jak na obecną sytuację :)
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel