FIOLETOWE KAMIENIE SZLACHETNE

2019-07-15
FIOLETOWE KAMIENIE SZLACHETNE

Co wybrać, jeżeli szukasz biżuterii z fioletowymi kamieniami? Oczywiście ametysty! Ale to nie jedyna opcja. Fioletowy może być też turmalin, tanzanit, topaz, cyrkon i wiele innych kamieni. A co powiesz na żółto - fioletowy ametryn? Oto nasze propozycje fioletowych kamieni szlachetnych.

AMETYST

Ametyst to najbardziej popularny fioletowy kamień szlachetny. Jest fioletową, przezroczystą odmianą kwarcu. Może być fioletowy, purpurowy lub purpurowo-fioletowy. Jeżeli lubisz fioletową biżuterię, zdecydowanie postaw na ametysty.

TANZANIT

Tanzanit opisywaliśmy już we wpisie o niebieskich kamieniach szlachetnych. Ma on wyjątkowy kolor na pograniczu niebieskiego i fioletu. Zatem jeżeli lubisz fiolet, ale wolisz delikatniejszy odcień niż wyrazisty fiolet ametystów, postaw na tanzanit.

AMETRYN

Ametryn to bardzo ciekawe, naturalne, dwubarwne połączenie ametystu i cytrynu (oba są odmianą kwarcu). Jest fioletowo-żółty, a granica między kolorami jest zazwyczaj nieostra, przez co kolor stopniowo przechodzi z fioletu w żółty. Bardzo ciekawa, niestandardowa propozycja pasująca zarówno do fioletowych, jak i żółtych stylizacji.

Wyżej wymienione kamienie to nie jedyne fioletowe kamienie szlachetne. Fioletowy może być też: szafir, diament, granat, rubin, kunzyt, koral, spinel, cyrkon, fluoryt czy topaz.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-27
Szybka profesjonalna obsługa.Ocena5.
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel