Wysyłka 24 h
zlota-moneta-Jan-Matejko-Grunwald-1-uncja-awers
zlota-moneta-Jan-Matejko-Grunwald-1-uncja-rewers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 900
Waga:
47,98 g
Średnica:
38,61 mm
Kraj pochodzenia:
Polska
Stempel:
Lustrzany
Wysyłka:
24 h
Nakład:
145
Producent:
Mennica Polska

Moneta Jan Matejko Grunwald - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
13 244,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Upamiętniając 600. rocznicę najsłynniejszej polskiej bitwy, Mennica Polska wprowadziła na rynek kolekcję numizmatów poświęconych zwycięstwu w bitwie pod Grunwaldem. Jest to kolejna pozycja przedstawiająca największe dzieła Jana Matejki.

Wygląd produktu

Obraz został wybity w złocie i charakteryzuje się wysokiej próby stemplem lustrzanym z tampondrukiem, dzięki czemu doskonale oddaje misterne szczegóły dzieła „Bitwa pod Grunwaldem”. Po jednej stronie monety znajduje się autoportret Jana Matejki wraz z datami urodzin i śmierci malarza, po drugiej zaś fragment jednego z najbardziej znanych obrazów artysty.

Rys historyczny

„Bitwa pod Grunwaldem” to obraz, który ukończony został w 1878 roku. Dzieło w imponującym stylu przedstawia wielki triumf polskiego oręża z 15 lipca 1410 roku. Jest ono pełne symboliki, ukazuje waleczny duch narodu polskiego i jego walkę o niepodległość. Podkreślona w nim została jedność i współpraca z narodem litewskim, co zaowocowało zwycięstwem nad Krzyżakami. Płótno, namalowane w technice olejnej, o spektakularnych rozmiarach 426 x 987 cm, znajduje się obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.