Wysyłka 24 h
zlota-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-40-rocznica-1-uncja-rewers
zlota-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-40-rocznica-1-uncja-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
30 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2019
Wysyłka:
24 h
Nakład:
30 000
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Kanadyjski Liść Klonowy 40 rocznica 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
10 522,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Kanadyjski Liść Klonowy 40 rocznica 1 uncja

Walor ten powstał z okazji 40 rocznicy wprowadzenia popularnej monety Złoty Liść Klonu w 1979 roku. Liść Klonu był pierwszą na świecie monetą bulionową będącą prawnym środkiem płatniczym, która zawierała wyłącznie 99,99% czystego złota. Jest znakiem rozpoznawczym doskonałości produkcyjnej Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej.

Wygląd złotej monety Kanadyjski Liść Klonowy 40 rocznica 1 uncja

Rewers przedstawia narodowy symbol Kanady, Liść Klonu, opleciony dużą liczbą 40, a nad nim napis CANADA. Po lewej i prawej stronie Liścia Klonu widoczne są cztery dziewiątki obok siebie (nawiązujące do czystości kruszcu monety), pod nimi wygrawerowany jest maleńki znak zabezpieczający oraz tekst FINE GOLD 1 OZ OR PUR (1 uncja czystego złota). 

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Będąc członkiem Wspólnoty Narodów, Kanada miała królową Elżbietę II jako panującą monarchinię konstytucyjną. Nad wizerunkiem królowej widnieje jej imię ELIZABETH II, a w dolnej części monety znajduje się nominalna wartość 50 dolarów oraz lata 1979-2019, oznaczające 40. rocznicę wydania monety.

Rys historyczny  

Złoty Liść Klonu stał się najpopularniejszą na świecie 24-karatową monetą bulionową. Jej czystość (.9999) ustanowiła światowy standard i pomogła zbudować jej reputację jako jednej z najbardziej poszukiwanych monet bulionowych. W związku z tym każdy inwestor, który chce dodać fizyczne złoto do swojego portfela, powinien poważnie rozważyć tę piękną kanadyjską monetę z edycji specjalnej.  Wprowadzenie 24-karatowej złotej monety Liść Klonu w 1979 roku przez Królewską Mennicę Kanadyjską oznaczało poważną zmianę w branży produkcji złota inwestycyjnego. Do 1979 roku wszystkie popularne złote monety były wykonane ze stopów zawierających inne metale. Powodem, dla którego złote monety były bite przez wieki w ten sposób, jest fakt, że czyste złoto jest wyjątkowo miękkie, a zatem monety wykonane z czystego złota nie nadawałyby się do obiegu, ponieważ byłyby podatne na wgniecenia i zadrapania. Ideą wprowadzenia złotej monety Liść Klonu było przekonanie, że w przyszłości inwestorzy będą raczej gromadzić fizyczne złoto jako formę długoterminowych oszczędności niż wykorzystywać je do rozliczania transakcji handlowych, dzięki czemu potrzeba obsługi stanie się zbędna.

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Ale do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.