POMARAŃCZOWE KAMIENIE SZLACHETNE

2019-09-30
POMARAŃCZOWE KAMIENIE SZLACHETNE

Podoba Ci się biżuteria z pomarańczowymi kamieniami? Najłatwiej będzie Ci kupić biżuterię z bursztynem, ale do wyboru masz też koral, cyrkon, karneol i przepiękną padparadżę.

BURSZTYN

Bursztyn to najłatwiej dostępny pomarańczowy kamień. Bursztyny bałtyckie często mają ciepłą, miodowo - pomarańczową barwę. Są stosunkowo tanie i powszechne w jubilerstwie. Jeżeli więc lubisz pomarańczowe kamienie, postaw na bursztyny. Więcej na temat bursztynów pisaliśmy tutaj.

KORAL

Drugim łatwo dostępnym i jednocześnie przystępnym cenowo kamieniem jest koral. Korale mogą mieć wiele kolorów, niemniej wciąż najpopularniejsze i najłatwiej dostępne w sklepach jubilerskich są pomarańczowe, pomarańczowo - czerwone i czerwone. Nietrudno będzie Ci zatem znaleźć ozdoby z pomarańczowymi koralami. Więcej o koralach pisaliśmy tutaj.

KARNEOL

Mniej dostępnym, ale wciąż przystępnym cenowo kamieniem jest karneol. Karneol jest nieprzezroczysty, czerwono-pomarańczowy. Nieoszlifowany przypomina trochę kandyzowaną papaję, a po oszlifowaniu kojarzy się z bursztynem. To świetny kamień, gdy szukamy biżuterii na co dzień.

PADPARADŻA

Bursztyn i karneol to doskonały wybór na dzień, ale jeżeli chcesz zabłysnąć wieczorem, postaw na padparadżę. Padparadża to nic innego jak szafir, tyle że o różowo - pomarańczowej barwie. Jest rzadki i cenny. Jeżeli szukasz wyjątkowego kamienia o niestandardowej pomarańczowej barwie, będzie to idealny wybór.

Wyżej wymienione kamienie to nie jedyne pomarańczowe kamienie szlachetne. Pomarańczowy może być też diament i cyrkon.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.59 / 5.00 152 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-27
Szybka profesjonalna obsługa.Ocena5.
2020-03-04
Jestem bardzo zadowolona.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel