zlota-moneta-amerykanski-bizon-1-uncja-biezacy-rocznik-rewers
zlota-moneta-amerykanski-bizon-1-uncja-biezacy-rocznik-awers

Specyfikacja

Grubość:
2,84 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 USD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,80 mm
Kraj pochodzenia:
USA
Rocznik:
2024
Wysyłka:
do 15 dni roboczych
Producent:
The United States Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Amerykański Bizon 1 uncja - Bieżący rocznik

Produkt dostępny
Wysyłka: do 15 dni roboczych
Promocja Mennica
 

Amerykański Złoty Bizon to unikatowa jednouncjowa moneta bulionowa, symbolizująca bogactwo dziedzictwa Ameryki Północnej. Wybita z najwyższej próby czystego złota (.9999), została oficjalnie uznana przez rząd Stanów Zjednoczonych jako legalny środek płatniczy. Jej historia sięga 2005 roku, gdy Kongres USA zatwierdził jej emisję, a mennica w West Point dokonała wybicia. Stanowi pierwszą 24-karatową monetę złotą o statusie legalnego środka płatniczego wydaną przez amerykański rząd. Z jednej strony zdobi ją wyjątkowy wizerunek amerykańskiego bizona, z drugiej zaś, piękny portret Indianina, niosący w sobie ducha historii Stanów Zjednoczonych.

Zakup Amerykańskiego Złotego Bizona jest nie tylko inwestycją w czyste złoto, ale także w historię i bezpieczeństwo. Jego wartość podąża za ceną złota na rynku, a jako legalny środek płatniczy w USA, jest akceptowany i wymienialny na całym świecie. Bite w mennicy państwowej w West Point, monety te gwarantują rozpoznawalność i prestiż. Ich 24-karatowa czystość sprawia, że są bardziej pożądane od monet ze stopu, emanując niepowtarzalnym blaskiem i kolorem. To nie tylko sposób na lokowanie oszczędności, ale również unikalny element wzbogacający portfolio lokacyjne, zapewniający stabilność w długim okresie i zabezpieczający przed ryzykiem rynkowym.

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z rocznika bieżącego, natomiast termin 15 dni gwarantuje Ci dostawę produktu z najnowszej emisji po jeszcze korzystniejszej cenie. Jeśli interesują Cię monety z wcześniejszych roczników lub chcesz otrzymać zamówienie ekspresowo, sprawdź również inne nasze oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.