Wysyłka 24 h
zlota-moneta-bestie-krolowej-jednorozec-1-4-oz-awers
zlota-moneta-bestie-krolowej-jednorozec-1-4-oz-rewers

Specyfikacja

Grubość:
1,00 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
25 GBP
Waga:
1/4 uncji (1/4 oz)
Średnica:
22 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Mint

Moneta Bestie Królowej: Jednorożec 1/4 uncji złota - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
4 698,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Czwarta moneta z wyjątkowej kolekcji dziesięciu złotych monet ze słynnymi Bestiami Królowej, emitowanej przez renomowaną mennicę The Royal Mint.

Rys historyczny

Bestie królowej to 10 figur wyrzeźbionych przez Jamesa Woodforda RA na uroczystości koronacyjne Elżbiety II, które odbyły się w opactwie Westminster w 1953 roku. Każda rzeźba przedstawia jednego z mitycznych stworów symbolizujących rodzinę lub miejsce związane z dynastią Windsorów. Dzisiaj można je oglądać w Kanadyjskim Muzeum Cywilizacji w Quebecu. Kamienne repliki bestii, również wyrzeźbione przez Jamesa Woodforda, stoją w kompleksie ogrodów Kew Gardens w Londynie.

Wygląd monety Bestie Królowej: Jednorożec 1/4 uncji złota

Na rewersie monety ukazano Jednorożca, który od XII wieku jest używany jako jeden z symboli Szkocji. Przyczynił się do tego Wilhelm I, który stworzył wczesną formę szkockiego herbu. Zwierzę zostało przejęte z celtyckiej mitologii, w której symbolizuje czystość i siły witalne. Od czasów panowania Jakuba VI jednorożec jest drugim obok Lwa trzymaczem herbu Wielkiej Brytanii. Zestawienie tych zwierząt symbolizuje jedność Królestwa. Wokół sylwetki zwierzęcia znajdują się informacje na temat monety: nazwa (UNICORN OF SCOTLAND), ilość i rodzaj kruszcu (¼ OZ FINE GOLD), próba (999.9) oraz rok bicia.

Na awersie monety przedstawiono profil królowej Elżbiety II. Wzdłuż otoku umieszczono legendę o treści: ELIZABETH II D. G. REG. F. D. (Elizabeth II Dei Gratia Regina Fidei Defensor - Elżbieta II z Bożej łaski królowa, obrończyni wiary) 25 POUNDS (25 funtów szterlingów). Portret królowej został wypolerowany. Lustro awersu pokryto specjalną fakturą, która zabezpiecza monetę przed sfałszowaniem.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.