Złoto jako strategiczne aktywa dla Europejskich Inwestorów

2011-12-13

W okresie niezwykle poważnej niepewności gospodarczej w strefie euro,  kontynuacji obaw związanych ze wzrostem gospodarczym w Stanach Zjednoczonych, a także możliwości spowolnienia gospodarczego w Chinach, Światowa Rada Złota zleciła zbadanie znaczenia złota jako strategicznej inwestycji dla inwestorów europejskich (inwestujących w euro) w celu ochrony ich portfeli inwestycyjnych oraz złagodzenia dotyczącego ich ryzyka gospodarczego.

 

Nowe badanie New Frontier Advisors (NFA) zatytułowane: ?Złoto jako strategiczne aktywo dla Europejskich inwestorów? zostało zlecone przez Światową Radę Złota w celu analizy powyższego problemu.

 

Wyniki badania wskazują, że optymalna strategiczna alokacja złota dla inwestorów inwestujących w euro waha się między 2-3% dla najbardziej zdywersyfikowanych i najniżej ryzykownych portfeli inwestycyjnych do 4-9% dla portfeli podzielonych 50/50 pomiędzy akcje i obligacje i aż do 10% dla portfeli inwestycyjnych z przeważającym udziałem akcji.

 

Badania NFA wskazują, że złoto jest podstawowym aktywem zapewniającym zabezpieczenie na wypadek zdarzeń nadzwyczajnych/ekstremalnych. Wierzymy, że znaczenie złota jako strategicznego aktywa może nadal wzrastać na świecie przez spowolnienie wzrostu gospodarczego, niskie zwroty z inwestycji, wojny walutowe oraz inne ryzyka. Złoto posiada unikalne właściwości, które mogą ochronić portfele inwestycyjne europejskich inwestorów.

 

 

 

Na podstawie artykułu ze strony internetowej Światowej Rady Złota:

http://www.gold.org/investment/research/thematic_research/portfolio_diversification/for_european_investors/ 

Zaufane Opinie IdoSell
4.62 / 5.00 134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel