zlota-moneta-amerykanski-orzel-1-uncja-biezacy-rocznik-rewers
zlota-moneta-amerykanski-orzel-1-uncja-biezacy-rocznik-awers

Specyfikacja

Grubość:
2,87 mm
Metal:
Złoto 916,6
Nominał:
50 USD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,70 mm
Kraj pochodzenia:
USA
Rocznik:
2024
Wysyłka:
do 15 dni roboczych
Producent:
The United States Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Amerykański Orzeł 1 uncja - Bieżący rocznik

Produkt dostępny
Wysyłka: do 15 dni roboczych
Promocja Mennica
 

Amerykański Orzeł 1 uncja złota to moneta bulionowa o nominale 50 dolarów amerykańskich, wykonana z 24-karatowego stopu z domieszką srebra i miedzi (próba czystości złota 916.6). Wytwarzany jest w Mennicy Stanów Zjednoczonych z kruszcu pochodzącego z lokalnych źródeł. Obecnie Amerykański Orzeł 1 oz złota jest na rynku uważany za jedną z najpopularniejszych monet wybitych w złocie. Jego wartość określa 1 uncja trojańska, czyli faktyczna rynkowa wartość kruszcu zgodna z tzw. ceną SPOT podawaną każdego dnia przez prestiżową organizację LBMA!

Jak produkowany jest Amerykański Orzeł 1 uncja złota?

Proces produkcji Amerykańskiego Orła 1 uncja złota obejmuje ręczne umieszczanie surowych monet w prasie zawierającej specjalne barwniki. Moneta jest wielokrotnie tłoczona, aby uzyskać efekt unoszenia się wzoru ponad lustrzaną powierzchnią. Po dokładnym sprawdzeniu moneta jest pakowana tak, aby uchronić ją od uszkodzeń. W takim nienagannym stanie oferuje ją Mennica Skarbowa, która współpracuje tylko z najlepszymi producentami na rynku. Mowa o mennicach i rafineriach zrzeszonych w LBMA – Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców, które odpowiada za listę dobrych dostawców (Good Delivery List), czyli wykaz podmiotów spełniających wysokie standardy w zakresie produkcji złotych produktów inwestycyjnych, w tym sztabek lokacyjnych, numizmatów kolekcjonerskich czy właśnie monet bulionowych.

Historia Amerykańskiego Orła 1 oz złota

Historia American Gold Eagle wiąże się z początkami amerykańskiej republiki, gdy farmerzy uznali znaczenie stabilnego systemu monetarnego. Pierwsze kroki w kierunku narodowej mennicy podjęto w 1792 roku, a obecnie Mennica Stanów Zjednoczonych jest jedną z najbardziej renomowanych na świecie. Od momentu pierwszego bicia w 1986 roku, moneta ta stała się popularnym wyborem inwestycyjnym, przyciągając setki tysięcy inwestorów z całego świata.

Stany Zjednoczone rozpoczęły bicie Amerykańskiego Orła 1 oz złota w 1986 roku jako konkurencji dla monet bulionowych z innych krajów, przede wszystkim kanadyjskiego Liścia Klonu i południowoafrykańskiego Krugerranda. Wartość bitych monet bulionowych miała być ściśle powiązana z wartością użytego surowca, chociaż kilka krótkich serii zyskało uznanie kolekcjonerskie. Wartość kruszcu w monecie oczywiście znacznie przewyższa jej nominał.

Inwestycja w monety bulionowe Amerykański Orzeł 1 oz złota!

Amerykański Orzeł jest synonimem bezpiecznej inwestycji i stabilności finansowej. Gwarancja czystości i jakości, zapewniana przez rząd USA, czyni ją cenionym aktywem w portfelu każdego inwestora. Dostępna w różnych wersjach wagowych, stanowi idealny sposób na dywersyfikację portfela, minimalizując ryzyko rynkowe dzięki niskiej korelacji ze innymi aktywami finansowymi. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z inwestycjami, American Gold Eagle jest niezawodnym wyborem dla każdego, kto poszukuje stabilności i wartościowych aktywów inwestycyjnych.

Złoty Orzeł jest produktem inwestycyjnym, który posiada gwarancję rządu Stanów Zjednoczonych co do jego legalności, czystości kruszcu oraz pochodzenia metalu. Ponadto jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie kraju emitenta. Nic zatem dziwnego, że takie autentyczne złoto zaklęte w niewielkiej formie monety bulionowej cieszy się zainteresowaniem zarówno początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Inwestycja w Amerykański Orzeł 1 oz złota to gwarancja szybkiej i łatwej dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, a także pewność ochrony kapitału w czasach inflacji. Warto podkreślić, że prognozowana wartość kruszcu królewskiego na 2024 rok ma wynieść nawet 2100 USD za 1 uncję trojańską.

Design monety bulionowej Amerykański Orzeł 1 oz złota

Moneta Amerykański Orzeł 1 oz złota została wyemitowana z dwoma różnymi wzorami rewersów. Monety są przydzielane losowo. Popularna wersja przedstawia portret Orła w zbliżeniu, wpatrującego się w dal. Ponadto rewers zawiera zawarte w Deklaracji Niepodległości maksymy: "In God We Trust" oraz „E pluribus unum” oraz informację o wadze i wartości nominalnej waloru. Awers przedstawia zaś personifikację Wolności, czyli najważniejszy symbol Stanów Zjednoczonych i wyzwolenia kraju! Postać  widnieje na złotej monecie Amerykański Orzeł z atrybutami pokoju: gałązką oliwną oraz pochodnią. U jej stóp znajduje się siedziba Kongresu USA, a tło zdobią promienie słońca.

Amerykański Orzeł 1 oz złota – autentyczne złoto w Mennicy Skarbowej!

Jakość monety pod względem wagi i czystości kruszcu gwarantuje rząd USA. Mennica Skarbowa poleca Amerykańskiego Orła jako doskonałą lokatę kapitału, której symbolem ta słynna moneta pozostaje już od przeszło ćwierć wieku. Numizmat Amerykański Orzeł 1 oz złota posiada liczne elementy identyfikacyjne, które uniemożliwiają podrobienie wyrobu. Moneta jest również pakowana w specjalne opakowanie! W ofercie Mennicy Skarbowej znaleźć można tylko produkty inwestycyjne z potwierdzoną autentycznością kruszcu: złota, srebra, a nawet platyny i palladu!

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z rocznika bieżącego, natomiast termin 15 dni gwarantuje Ci dostawę produktu z najnowszej emisji po jeszcze korzystniejszej cenie. Jeśli interesują Cię monety z wcześniejszych roczników lub chcesz otrzymać zamówienie ekspresowo, sprawdź również inne nasze oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.