Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-australijski-kangur-1-uncja-zlota-rewers
zlote-monety-moneta-australijski-kangur-1-uncja-zlota-awers

Specyfikacja

Grubość:
2,95 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Australijski Kangur 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
8 337,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Cena dla różnych dostępności

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Kangur Australijski to moneta bulionowa wykonana z 24. karatowego złota, która cieszy się dużą rozpoznawalnością oraz wyjątkowym wizerunkiem cenionym przez naszych klientów. Od początku obecności na rynku bije rekordy popularności, a każdego roku inwestorzy czekają na nowy egzemplarz. Podkreślić warto, że moneta Australijski Kangur 1 uncja złota co 12 miesięcy zmienia swój rewers. Dzięki temu prócz wysokiej wartości inwestycyjnej ma ona również symboliczną wartość kolekcjonerską!

Poznaj wartość monety Kangur 1 uncja złota

Australijski Kangur to moneta o nominale 100 dolarów australijskich. Wykonana jest ze złota o najwyższej możliwej próbie 999,9! Tym samym reprezentuje grono monet o najwyższym współczynniku zawartości kruszcu – wykonana jest z czystego złota i pozbawiona jest domieszek innych metali szlachetnych. Dzięki temu złota moneta kangur stanowi jeden z najpopularniejszych produktów inwestycyjnych w ofercie Mennicy Skarbowej. Dodać warto, że na naszych wszystkich wyrobach można znaleźć wskazaną masę, próbę oraz rok, a także element uwierzytelniający w postaci litery wygrawerowanej laserowo. Australijski Kangur nie jest zatem możliwy do podrobienia!

Kto produkuje monetę Australijski Kangur?

Gwarantem jakości wszystkich monet emitowanych przez Mennicę The Perth Mint jest rząd Australii Zachodniej. Nasze Australijskie Kangury produkowane są zatem przez wytwórnię monet z wieloletnią tradycją oraz ciekawą historią. Producent, czyli wspomniana Mennica Perth należąca do Gold Corporation, powstała na zachodzie Australii w odpowiedzi na zapotrzebowanie na oczyszczanie i przetwórstwo złota pozyskanego na terenie całego kontynentu bez konieczności jego transportu do Londynu. Korporacja powołana w 1987 roku stanowi własność państwową i zajmuje się m.in. produkcją monet bulionowych.

Gold Corporation przetwarza większość złota pozyskiwanego w Australii, a także kruszec z Azji i krajów Pacyfiku. Perth Mint cieszy się doskonałą reputacją pod względem innowacyjności (mennica wyprodukowała nawet złotą monetę o wadze 1 tony!) oraz jakości produkowanych monet i numizmatów. Korporacja zaopatruje także wiele światowych mennic w czyste monety (blanki), na których te biją własne wzory i nominały.

Jak wygląda Australijski Kangur 1 uncja złota?

Wyprodukowana w 1986 roku moneta zwana Australijskim Samorodkiem była prekursorem dzisiejszego Australijskiego Kangura. Jej wzór opierał się na wizerunku samorodka złota, jednak w 1989 r. projekt zmieniono na przywodzącego na myśl Australię torbacza. Kangura okala nazwa monety –  Australian Kangaroo, rok wybicia, jak również próba i waga monety, która w tym przypadku jest niemal równa zawartości czystego złota. Rewers przedstawia dorosłego kangura spoglądającego przez ramię. W tle znajduje się flora Australii, w tym drzewo eukaliptusowe. Za ten iście etniczny wizerunek bulionowej monety australijskiej odpowiada Ing Jong.

Na awersie niezmiennie pojawia się wizerunek Królowej Elżbiety II wraz z jej imieniem, nazwą państwa emitującego i nominałem monety. Niezwykłością złotej monety Australijski Kangur jest to, że zalicza się ją do jednej z bardzo niewielu monet będących pełnoprawnym środkiem płatniczym, których wzór zmienia się corocznie. To przekonuje wielu inwestorów do inwestowania czy też kolekcjonowania wyjątkowego Australijskiego Kangura 1 oz.

Powody, dla których warto inwestować w monety bulionowe!

Monety bulionowe należy rozpatrywać w kategorii doskonałych inwestycji w metale szlachetne. Uważane są one za dobry sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Warto traktować je również jako sprawdzoną formę ochrony przed inflacją. Podkreślić trzeba bowiem, że ich wartość jest oparta przede wszystkim na cenie metalu szlachetnego, która rośnie wraz z inflacją! Monety bulionowe powinny zatem zainteresować nie tylko osoby zamożne, ale również wszystkich tych, którzy obawiają się utraty majątku, a nie chcą podejmować ryzykownych działań inwestycyjnych. Złote numizmaty, złote sztabki czy kruszce w srebrze, to gwarancja wysokiego bezpieczeństwa!

Zakup monet bulionowych ma także wymiar kolekcjonerski, czego doskonałym przykładem jest właśnie kangur 1 uncja złota. Wspomniany zmienny każdego roku rewers sprawia, że kolekcjonerzy chętnie uzupełniają swoje kolekcje o kolejne wersje. Australijski Kangur zyskuje dzięki temu na wartości, a jego niezwykłą historię silnie związaną z australijską kulturą poznaje coraz więcej osób.

Kupuj Australijskiego Kangura 1 oz bez obaw o bezpieczeństwo przesyłki!

Kupuj Australijskiego Kangura 1 oz bez obaw o bezpieczeństwo przesyłki! Mennica Skarbowa przez lata swojej działalności wypracowała najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodne z europejskimi normami. Podjęliśmy współpracę ze sprawdzonymi firmami kurierskimi i oferujemy bezpieczne dostawy zamówionych monet. Przesyłki są w pełni ubezpieczone, a nasi klienci cieszący się z zakupów online mogą korzystać z szybkich konsultacji z naszymi konsultantami oraz doradcami. Oferujemy również możliwość odbioru monet Australijski Kangur 1 uncja złota w naszych stacjonarnych oddziałach, które mieszczą się w największych polskich miastach.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.