Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-2-nzd-minionki-zycza-wesolych-swiat-2019-rewers
srebrna-moneta-2-nzd-minionki-zycza-wesolych-swiat-2019-awers
srebrna-moneta-2-nzd-minionki-zycza-wesolych-swiat-2019-pudelko

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
2 NZD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40 mm
Kraj pochodzenia:
Nowa Zelandia
Rocznik:
2019
Wysyłka:
24 h
Nakład:
3000
Producent:
The New Zealand Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta 2 NZD Minionki życzą Wesołych Świąt 2019 - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
299,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 2 NZD Minionki życzą Wesołych Świąt 2019

Ta piękna srebrna moneta o wadze 1 uncji i czystości kruszcu 999 poświęcona jest Świętom Bożego Narodzenia i znanym na całym świecie Minionkom. Moneta ma piękną kolorystykę oraz wzór. Dostarczana jest w etui prezentowym wraz z certyfikatem autentyczności. Limitowany nakład wynosi tylko 3 000 sztuk na całym świecie, co czyni ją atrakcyjną dla miłośników limitowanych serii. 

Wygląd srebrnej monety 2 NZD Minionki życzą Wesołych Świąt 2019

Rewers monety przedstawia kolorowy wizerunek zabawnego Minionka, mającego na sobie różne dekoracje świąteczne. Po lewej stronie rewersu widnieje napis: MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR (Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku). 

Awers monety przedstawia wizerunek Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, kraj emisji oraz rok 2019.

Rys historyczny

Minionki (od ang. minion – służyć) to małe żółte stworki. Pierwszy raz pojawiły się w bajce „Jak ukraść księżyc”, a następnie powstało kilka innych filmów animowanych już z nimi w roli głównej.   Ciekawostki o Minionkach:

1. Język, którym posługują się Minionki, to zbitek różnych języków np. liczą do trzech po koreańsku (hana, dul, sae). Uwielbiają mówić angielskie słowo „banana” oraz „ Дa” (da – „tak” po rosyjsku).

2. Minionki pochodzą z ery kredy i już wtedy pragnęły służyć złu.

3. Można wyróżnić 48 różnie wyglądających Minionków. Różnią się m.in. fryzurami, wzrostem, ilością oczu. Wszystkie są jednak dokładnie tego samego koloru.

4. W pierwotnym założeniu Minionki miały być ogromne i podobne do Orków.

5. Największa ilość Minionków pokazanych jednocześnie to 10 400. Jeden z fanów policzył je na plakacie do filmu „Minionki rozrabiają”.

Producent

New Zealand Mint jest firmą z siedzibą w Auckland w Nowej Zelandii. Stanowi jedyną prywatną mennicę w tym kraju i skupuje rafinowane złoto z międzynarodowych źródeł do produkcji monet. Mennica zajmuje się handlem metalami szlachetnymi. Produkuje monety kolekcjonerskie i bulionowe dla wielu krajów na Pacyfiku, w tym Fidżi i Niue.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.