Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-rewers
srebrnej monety Legendy muzyki George Michael 1 uncja Proof
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-opakowanie2
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-opakowanie
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-opakowanie3

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
2 GBP
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38,61 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Legendy muzyki: George Michael 1 uncja Proof - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
579,00 zł

Dostępna liczba: 39 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Legendy muzyki: George Michael 1 uncja Proof

George Michael był brytyjskim artystą, którego niezrównane talenty i wpływ na przemysł muzyczny są powszechnie znane. Pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo jako wokalista, autor tekstów, producent i filantrop. Z tych też powodów brytyjska mennica The Royal Mint postanowiła wybić serię monet poświęconych temu muzykowi. Każda moneta została wybita z jednej uncji czystego srebra o próbie 0,999 osiągając nieskazitelne wykończenie proof, z dodatkiem selektywnego koloru. Zostało wybitych tylko 3500 sztuk tej monety, co sprawia, że jest to walor pożądany przez wszystkich fanów twórczości artysty.

Wygląd srebrnej monety Legendy muzyki: George Michael 1 uncja Proof

Wykorzystując dwa selektywne kolory, czerwony i czarny, naniesiono je na elementy występujące na srebrnej monecie. Projekt rewersu, autorstwa cenionej rzeźbiarki i artystki Sandry Deiany, przedstawia ikoniczny wizerunek George'a Michaela z teledysku do piosenki „Faith”. Na rewersie znajduje się również graficzne odwzorowanie fal dźwiękowych z tego utworu, przedstawione w pionowych liniach. 

Natomiast na awersie monety widnieje portret Króla Wielkiej Brytanii Karola III w koronie, wraz z napisem CHARLES III∙D∙G∙REX∙F∙D, nominałem oraz rokiem, zgodnie z projektem Martina Jenningsa.

Rys historyczny 

Jeden z najlepiej sprzedających się muzyków wszechczasów, George Michael, przeszedł drogę od młodzieńczego idola, jako część duetu popowego WHAM!, do globalnego supergwiazdora jako artysta solowy. Dekady po ich pierwotnym wydaniu, jego przeboje „Careless Whisper”, „Faith”, „Freedom! ’90” czy „Last Christmas” pozostają niezmiernie popularne i regularnie są wybierane jako niektóre z ulubionych piosenek Wielkiej Brytanii.

W wigilię Bożego Narodzenia 2016 roku fani na całym świecie byli zszokowani i zasmuceni nagłą śmiercią George'a Michaela, który zmarł w wieku 53 lat. Od tego czasu pojawiło się wiele historii o jego współczuciu, życzliwości i hojności. Zapamiętany został zarówno za filantropię, jak i za talent muzyczny oraz pozostał jedną z najbardziej ukochanych gwiazd pop na świecie. Artysta został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame w 2023 roku, dzięki czemu jego status jako ikony muzyki został przypieczętowany.

Producent

Royal Mint, czyli Brytyjska Mennica Królewska, jest nie tylko najstarszym, ale też jednym z największych światowych emitentów. Instytucja mennicy działa już od końca IX wieku, a ciągłość jej struktur trwa do dzisiaj. Aktualnie co siódma moneta na świecie pochodzi z Mennicy Królewskiej, a rocznie wytwarza aż 5 miliardów numizmatów. 

Ta szacowna instytucja ma swoją siedzibę w małym walijskim miasteczku Llantrisant. To właśnie tam bite są funty, a także popularne na całym świecie monety kolekcjonerskie i bulionowe. Obecnie Royal Mint produkuje monety i medale dla około 60 państw świata.

Royal Mint znana jest na świecie z wprowadzanych innowacji, wykorzystania najnowocześniejszych technologii i podwyższania standardów produkcji monet. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.