Wysyłka 24 h
srebrne-monety-moneta-amerykanski-orzel-1-uncja-srebra-awers-typ1
srebrne-monety-moneta-amerykanski-orzel-1-uncja-srebra-awers
srebrne-monety-moneta-amerykanski-orzel-1-uncja-srebra-rewers-typ2

Specyfikacja

Grubość:
2,84 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 USD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40,60 mm
Kraj pochodzenia:
USA
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The United States Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Amerykański Orzeł 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
145,00 zł

Dostępna liczba: -6 szt.

Ilość

Cena dla różnych dostępności

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Srebrny Amerykański Orzeł to jedna z najbardziej znanych monet na świecie, bita już od 1986 roku. Amerykański Orzeł 1 oz srebra  jest uważany za bezpieczną lokatę kapitału, a jego popularność zapewnia mu dużą płynność.

Moneta jest jednym ze sztandarowych produktów inwestycyjnych pochodzących z mennicy amerykańskiej United States Mint (US Mint – Mennica Stanów Zjednoczonych). Moneta ma nominał 1 USD (jeden dolar amerykański), co ma jednak znaczenie symboliczne. Jak w przypadku wszystkich monet bulionowych, czyli tych bitych do celów inwestycyjnych, wartość numizmatu Srebrny Amerykański Orzeł  1 oz jest wyliczana na podstawie zawartości kruszcu, w tym wypadku srebra o wadze 1 uncji trojańskiej.

Wygląd Srebrnej monety Amerykański Orzeł 1 uncja

Wzór, którym opatrzony jest moneta srebrna Amerykański Orzeł 1 uncja, pozostaje niezmienny od 1986 roku, kiedy jako pierwsza moneta bulionowa uzyskał akceptację Kongresu USA.

Awers przedstawia personifikację Wolności autorstwa Adolpha A. Weinmana, symbol Stanów Zjednoczonych i wyzwolenia, kroczącą z atrybutami pokoju: gałązką oliwną oraz pochodnią w stronę słońca. Wzór opatrzony jest amerykańską maksymą w duchu Deklaracji Niepodległości: „In God We Trust” - mottem pojawiającym się na wszystkich amerykańskich monetach od 1908 roku.

Rewers srebrnej monety Amerykański Orzeł 1 uncja zdobi heraldyczny orzeł projektu Johna Mercantiego trzymający wstążkę z maksymą „E Pluribus Unum” (łac. „Z wielu jeden”), odnoszącą się do zjednoczenia stanów. Ponad orłem znajduje się trzynaście pięcioramiennych gwiazd, symbolizujących trzynaście kolonii.

Jakość monety Amerykański Orzeł 1 uncja srebra pod względem wagi i czystości kruszcu gwarantuje rząd USA. Mennica Skarbowa poleca Amerykańskiego Orła jako doskonałą lokatę kapitału, której symbolem ta słynna moneta pozostaje już od przeszło ćwierć wieku. Obecnie numizmat z USA wykorzystywany jest przy budowaniu portfeli inwestycyjnych, realizowaniu transakcji finansowych między firmami, tworzeniu zbiorów kolekcjonerskich czy przy ochronie kapitału przed skutkami szalejącej inflacji.

Amerykański Orzeł 1 oz srebra: rys historyczny

Stany Zjednoczone rozpoczęły bicie 1-uncjowego Amerykańskiego Orła w srebrze  w 1986 roku jako konkurencji dla monet bulionowych z innych krajów, przede wszystkim z Kanady i Australii. Produkcją monety zajmuje się posiadająca sześć placówek Mennica Stanów Zjednoczonych.

Wartość nominalna Srebrnego Amerykańskiego Orła wynosi 1 USD. Moneta jest bita w jednej wersji o wadze uncji trojańskiej i próbie srebra 999. Monety kiedyś powstawały w trzech mennicach: w San Francisco, Filadelfii i West Point. Od 2001 roku za produkcję odpowiada już tylko ta ostatnia.

Jeśli chodzi o dystrybutorów, Amerykański Orzeł 1 oz jest dostępny w sprzedaży akredytowanych dostawców, a także w obrocie oferowanym przez osoby prywatne. Ze względów bezpieczeństwa rekomendowane jest jednak korzystnie z propozycji handlowej sprawdzonych firm, takich jak Mennica Skarbowa. Dzięki temu zyskać można monety bulionowe w srebrze, srebrne sztabki oraz oczywiście złoto w 100% autentyczne – pochodzące od uznanych na rynku producentów (m.in. zrzeszonych w prestiżowej organizacji LBMA), posiadające elementy identyfikacyjne oraz opatrzone stosowną dokumentacją.

Producent monety: Amerykański Orzeł 1 uncja srebra

Kiedy amerykańscy farmerzy stworzyli nowy rząd dla swojej republiki, zdali sobie sprawę z niezwykłej wagi stabilnego systemu monetarnego. Wkrótce po ratyfikacji konstytucji, w 1792 roku rozpoczęły się prace nad stworzeniem narodowej mennicy, która została pierwszym budynkiem federalnym.

Dzięki ponad dwustuletniemu doświadczeniu Mennica Stanów Zjednoczonych jest jedną z najbardziej prestiżowych tego typu placówek na świecie. W ostatnich czasach produkcja wahała się rocznie między 4 a 10 miliardami monet rocznie. Dane te obejmują monety trafiające do obiegu, a także monety inwestycyjne i kolekcjonerskie.

Mennica Stanów Zjednoczonych działa w sześciu miastach na terenie kraju: centrala znajduje się w Waszyngtonie, skarbiec w Fort Knox, a ośrodki produkcji w Filadelfii, West Point, Denver i San Francisco.

Amerykański Orzeł 1 oz srebra, czyli inwestycja w przyszłość!

Srebrny Amerykański Orzeł to niewątpliwie prawdziwy symbol wolności! Dzisiaj jest on jedną z najpopularniejszych monet bulionowych bitych nieprzerwanie od kilku dekad, a to czyni ją doskonałą formą inwestycji w przyszłość! Dodać warto, że każdy egzemplarz monety jest unikalny dzięki specjalnym zabezpieczeniom przed tworzeniem fałszywek. Kupno monety srebrnej Amerykański Orzeł 1 uncja z oferty Mennicy Skarbowej to zatem gwarancja autentyczności, doskonałej jakości i czystości srebra. Wysoka rozpoznawalność tychże numizmatów zapewnia ich płynność rynkową – inwestorzy nie mają żadnych problemów ze zbywaniem monet bulionowych w srebrze w dogodnej dla siebie chwili!

Dlaczego warto inwestować w srebro?

Srebro jest blisko 60 razy tańsze niż złoto, co sprawia, że dzisiaj łatwiej jest kupić 1 kg srebra niż 1 kg złota. Szczególnie ważne jest to dla inwestorów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z kruszcami, a także dla wszystkich, liczących na możliwość ochrony nawet niewielkiego kapitału. Srebro w postaci takich monet bulionowych jak Amerykański Orzeł 1 oz może być także dobrym dywersyfikatorem portfela inwestycyjnego, zwłaszcza że postrzegane jest jako naturalne uzupełnienie zasobów złota.

Kupowanie fizycznego srebra lokacyjnego w bulionie jest obecnie jednym z najlepszych sposobów na zakup srebrnego kruszcu. Inwestorzy zyskują wartościowy metal szlachetny w jego namacalnej formie, a także będący na liście aktywów zapewniających niskie ryzyko inwestycyjne zarówno w ujęciu krótko, jak i długoterminowym. Każdy, kto zdecyduje się na kupno srebrnych monet, ma bezpośrednią kontrolę i prawo własności do swojej inwestycji – jej upłynnienie w gotówce, jest szybkie i proste!

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z kategorii MIX (różne stany zachowania) - wcześniejsze roczniki. Monety są przydzielane losowo na etapie kompletowania zamówienia i mogą różnić się od siebie np. innym awersem. Aby zakupić monetę z rocznika bieżącego, sprawdź nasze pozostałe oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.