Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-libertad-1-oz-awers
srebrna-moneta-libertad-1-oz-rewers

Specyfikacja

Grubość:
3 mm
Metal:
Srebro 999
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40 mm
Kraj pochodzenia:
Meksyk
Wysyłka:
24 h
Producent:
Casa de Moneda de Mexico

Powiązane produkty

Moneta Meksykański Libertad 1 uncja srebra - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
167,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Libertad to meksykańska moneta inwestycyjna produkowana z czystego srebra. Cieszy się nieustającą popularnością pośród kolekcjonerów i osób wykorzystujących inwestycje alternatywne dla lokaty kapitału.

Produkcja monety

Mennica Meksykańska to najstarsza mennica obu Ameryk. Działa już od 1535 roku i zajmuje się produkcją monet obiegowych i okolicznościowych. Srebrne monety Libertad bite są od 1982 roku. Piękny wzór anioła znajduje się na monecie od samego początku, jednak w 1996 dokonano przeróbki wizerunku, czyniąc go bardziej atrakcyjnym. Obraz ten przedstawia Anioła Niepodległości - ośmiotonowy złoty posąg stojący na kolumnie w stolicy Meksyku, Mexico City.

Moneta wykonana jest ze srebra o czystości 999 i jest dostępna w kilku rozmiarach, z których Mennica Skarbowa oferuje Państwu najpopularniejszą - o wadze jednej uncji.

WYGLĄD MONETY Meksykański Libertad 1 uncja srebra

Awers monety przedstawia obraz orła walczącego z wężem - herb Meksyku, otoczony przez wieniec i słowa Estados Unidos Mexicanos. Dookoła znajduje się dziesięć wizerunków orła, sprawujących rolę godła państwowego na przestrzeni wieków, w tym szesnastowieczny orzeł z Kodeksu Mendozy.

Na rewersie od 1996 roku widnieje wspomniany posąg uskrzydlonego Anioła Niepodległości, górującego ponad wulkanami Popocatépetl i Iztaccihuatl.

Inskrypcje znajdujące się u góry oznaczają wagę i próbę zawartego w monecie srebra, a także rok wybicia. 

Meksykańska Libertad jest najstarszą monetą inwestycyjną bitą z czystego srebra. Od 1982 roku cieszy się nieustającą popularnością wśród inwestorów i kolekcjonerów.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.