Złoto: analiza techniczna

2017-03-28

Głosowanie w sprawie nowej reformy zdrowia i odrzucenie „Obamacare” zakończyło się fiaskiem. Republikanie nie byli w stanie zdobyć wystarczającej liczby głosów w Kongresie. Na fali tej informacji złoto zyskuje na wartości, a przegranym okazuje się dolar, który jest słabszy do większości walut G-10.

Cena złota sukcesywnie rosła w ubiegłym tygodniu o ok. 2.2 proc. Dziś (w poniedziałek 27.03.2017) nastąpiło wybicie górą z trwającej od środy konsolidacji. Cena za uncję przebiła poziom 1250 dolarów i jest najwyżej od 28 lutego br.

W marcu złoto porusza się w kanale wzrostowym. Poprzednia korekta zatrzymała się precyzyjnie na poziomie 50 proc. zniesienia wewnętrznego wg. teorii liczb Fibonacciego. Koniec lutowej korekty zapowiadał również Oscylator Stochastyczny, który obrał wartości mocno wyprzedane.

W bieżącym miesiącu po każdym impulsie następuje regularna korekta i na razie nie zanosi się na zmianę sentymentu. Najbliższym oporem na drodze jest szczyt z końcówki lutego na poziomie 1263 dol. za uncję.W tym samym miejscu wypada również górne ograniczenie trójkąta, w którym znajdują się notowania żółtego kruszcu. Poziom ten stanie się prawdopodobnie mocno psychologiczny, a jego sforsowanie otworzy szansę na kolejne zwyżki złota.

Wykres złota (D1)


Wykres złota (H1)
Arkadiusz Kłosiński
Mennica Skarbowa S.A.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.62 / 5.00 133 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
2020-04-14
Transakcja bez żadnych problemów. Całkiem szybki czas realizacji jak na obecną sytuację :)
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel