TEKSAS OTWORZYŁ WŁASNY SKARBIEC. AMERYKANIE BĘDĄ PŁACIĆ ZŁOTEM?

2018-07-10
stanowy skarbiec złota teksas usa

W ubiegłym miesiącu nastąpiło oficjalne otwarcie stanowego skarbca Teksasu, który jest pierwszym tego typu obiektem w USA. Złoto w depozyt mogą w nim składać przedsiębiorcy, instytucje publiczne oraz wszyscy obywatele USA. Powstanie skarbca w Austin ma stanowić zwrot w kierunku większej niezależności od Rezerwy Federalnej oraz emitowanego przez nią dolara.

Pomysł na stanowy skarbiec pojawił się już kilka lat temu. Pierwszy legalny krok w tym kierunku postawiono jeszcze w 2015 roku. Nowo wybrany gubernator, Greg Abbot, podpisał wtedy projekt ustawy o Texas Bullion Depository. W najbliższej przyszłości władze Teksasu chcą rozbudować ofertę skarbca o dodatkowe usługi, takie jak sprzedaż czy wymiana złota na inne aktywa.

PŁACENIE ZŁOTEM

Obiekt ma nie tylko pełnić rolę wielkiego sejfu, ale być także narzędziem służącym popularyzacji złota jako środka wymiany. Z tego powodu budowa skarbca została uzupełniona zmianami w prawie, które umożliwiają realizowanie codziennych transakcji przy pomocy żółtego kruszcu. Według wstępnych założeń osoby posiadające depozyt będą mogły płacić przy pomocy specjalnych kart, płynnie konwertujących złoto zdeponowane w skarbcu na walutę. Nie trudno zauważyć, że ten sposób płacenia przypominałby transakcje przy użyciu karty debetowej.

DEPOZYT WIECZYSTY

W wywiadzie dla miejscowej gazety “Texas Tribune” Rewident Księgowy Teksasu, Glenn Hegar, zapewniał o najwyższym bezpieczeństwie, które gwarantuje deponentom podległa mu instytucja. Hegar podkreślał, że każda osoba, która zdeponuje w nim swoje złoto, może mieć pewność, że będzie ono przechowywane aż do momentu podjęcia decyzji o jego wyjęciu lub sprzedaży.

TEKSAS JAKO PRZYKŁAD

Zdaniem Republikanina Giovanniego Capriglione, członka Izby Reprezentantów Teksasu, jednego z inicjatorów i pierwszych deponentów skarbca, rozwiązanie wprowadzone przez Teksas ma szansę stać się początkiem nowego standardu w USA. Capriglione powołuje się na rozmowy z ustawodawcami z całego kraju, którzy głośno wyrażają chęć pójścia w ślady Teksasu. W najbliższym czasie polityk spodziewa się dużego zainteresowania teksańskim skarbcem, do którego ma spłynąć nie tylko złoto, ale także srebro, rod czy platyna.

* Na podstawie "Gold Bullion Depository In Texas Officially Opened This Week", News.GoldSeek.com.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-04-03
profesionalna obsługa
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel