Podsumowanie marca 2013

2013-04-03

 

Marzec był miesiącem uspokojenia i stabilizacji cen metali szlachetnych. Wyjątkiem był jedynie pallad, którego ceny wzrosły o prawie 6%. W przypadku pozostałych metali szlachetnych, a w szczególności złota, można zaobserwować bardzo niską zmienność. Rynek najprawdopodobniej się konsoliduje w oczekiwaniu na gwałtowny ruch. Jak zwykle niewiadomą tylko jest, czy będzie to ruch wzrostowy czy spadkowy.

 

Ceny złota w marcu nieznacznie wzrosły o 1,1% z poziomu 1579 USD do 1597 USD za uncję. I w ostatnich kilku dniach ceny utrzymują się na poziomie około 1600 USD za uncję. Wracając jeszcze do kwestii niskiej zmienności to w marcu, kanał wahań mierzony jako różnica pomiędzy maksymalnym a minimalnym kursem wynosił zaledwie 55 USD. W ujęciu procentowym daje to wahania w zakresie +/-1,7%. Tak spokojnego miesiąca złoto nie miało od sierpnia 2009 roku, kiedy odpoczywało ono przed kolejnymi gwałtownymi wzrostami (w ciągu 3 kolejnych miesięcy wzrosło ono o ponad 23%).

 

Ceny srebra i platyny uległy nieznacznej obniżce, odpowiednio o 1,0% i 1,1% licząc w dolarach. W przypadku kalkulacji dla polskiej waluty metale te zanotowały wzrost w przybliżeniu o 1,4%. Wspomniany wcześniej pallad okazał się najlepszą inwestycją w ubiegłym miesiącu. Jego cena w dolarach wzrosła o 5,7%, natomiast w złotych aż o 8,3%.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2013
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
2020-04-14
Transakcja bez żadnych problemów. Całkiem szybki czas realizacji jak na obecną sytuację :)
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel