NAJBARDZIEJ ZNANI JUBILERZY ŚWIATA - CZĘŚĆ CZWARTA

2017-10-23
NAJBARDZIEJ ZNANI JUBILERZY ŚWIATA - CZĘŚĆ CZWARTA

Dziś zabierzemy Was do Szwajcarii, gdzie swoją historię rozpoczęły dwie ekskluzywne marki jubilerskie: Piaget i Chopard. A na koniec coś dla wielbicieli diamentów w klasycznym wydaniu czyli brytyjski Graff Diamonds.

PIAGET

Od czego mogłaby się zacząć historia luksusowej marki Piaget, jeżeli nie od szwajcarskich zegarków? Firma powstała ponad 140 lat temu i była znana z doskonałej jakości zegarków. Biżuteria została wprowadzona do oferty dopiero w latach sześćdziesiątych XX w. Wtedy też Piaget otworzył swój pierwszy luksusowy butik. Współczesna biżuteria i zegarki Piaget to przede wszystkim luksus, prostota i klasyka. Biżuteria Piaget jest delikatna, subtelna i kobieca, a większość kolekcji do ozdoby z brylantami. Firmie nie brak też fantazji. Warto zobaczyć kolekcję pierścionków koktajlowych Limelight. Każdy pierścionek nawiązuje swoim kształtem do koktajlu z pełną jego dekoracją (kostkami lodu, plasterkiem cytryny i parasolką).

Źródło: Piaget

CHOPARD

Założony blisko 160 lat temu w Szwajcarii Chopard również rozpoczął swoją przygodę od produkcji zegarków. Biżuteria została wprowadzona do oferty dopiero w kolejnym stuleciu. Współczesna biżuteria Chopard jest nowoczesna i minimalistyczna, a ten sam wzór występuje zwykle w wielu opcjach kolorystycznych. Częstym motywem w kolekcjach Chopard są ruchome diamenty. Nie są one mocowane na stałe, lecz umieszczane pomiędzy dwoma warstwami szafirowego szkła. Firma oferuje również klasyczną, ekskluzywną biżuterię (jak zaprezentowane poniżej kolczyki), zegarki, perfumy i luksusowe akcesoria. Jeżeli jesteś wielbicielką kinematografii, zapewne zainteresuje Cię fakt, że od dwudziestu lat Chopard jest oficjalnym partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes, sponsorem nagrody Trophée Chopard oraz autorem głównego wyróżnienia - Złotej Palmy.

Źródło: Chopard

GRAFF DIAMONDS

Graff Diamonds został założony w latach sześćdziesiątych XX w. przez Laurence'a Graffa - doskonałego jubilera i wielkiego miłośnika diamentów. Jego kolekcja klejnotów jest równie imponują jak kolekcja luksusowych butików Graff Diamonds. Biżuteria Graff Diamonds to klasyka gatunku. Jak sama nazwa wskazuje, ozdoby Graff Diamonds zdobione są głównie diamentami. Zdobione to jednak mało powiedziane, gdyż składają się głównie z diamentów, a złoto stanowi jedynie element łączący kamienie szlachetne. Kolekcje Graff Diamonds występują zwykle w co najmniej trzech kolorach, gdyż ten sam wzór tworzony jest w wersji składającej się z samych diamentów oraz diamentów w połączeniu z innymi kamieniami szlachetnymi, głównie rubinami, szafirami i szmaragdami.

Źródło: Graff Diamonds

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.62 / 5.00 134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-17
wszystko dobrze iw terminie. dziekuje
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel