BIAŁE KAMIENIE SZLACHETNE

2019-04-01
BIAŁE KAMIENIE SZLACHETNE


Szukasz biżuterii z kamieniami w kolorze białym? Oto cztery propozycje naturalnych, białych kamieni.

OPAL

Opal może mieć wiele różnych kolorów, niemniej w jubilerstwie bardzo popularne są białe opale szlachetne z charakterystyczną grą barw. Opal tym różni się od większości kamieni, że posiada nie tylko kolor podstawowy, ale też opalizuje na inne kolory.

PERŁA

Perła nie jest w zasadzie kamieniem, lecz tworem małż, niemniej dla uproszczenia uwzględniamy ją w tej klasyfikacji. Perły mogą mieć najróżniejsze kolory. Istnieją perły białe, kremowe, żółte, różowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, szare a nawet czarne. Klasyka to perły białe, idealnie okrągłe. Perły poza swoim podstawowym kolorem mogą mieć też połysk w innym odcieniu i kolorze. Szerzej o perłach pisaliśmy tutaj.

KORAL

Koral również nie jest kamieniem lecz szkieletem koralowców, czyli małych zwierzątek morskich tworzących rafy koralowe. Korale zwykle kojarzy się z charakterystycznym odcieniem czerwieni (koralowym), niemniej istnieją też korale białe, różowe, czerwone, fioletowe, niebieskie, czarne, a nawet złote. Więcej o koralach pisaliśmy w tym wpisie.

BURSZTYN

Bursztyn także nie jest kamieniem, ale prawo międzynarodowe uznaje go za kamień ozdobny. Bursztyn to kopalna żywica drzew sprzed ponad 40 mln lat. Tradycyjnie z bursztynem kojarzymy kolor bursztynowy (żółtopomarańczowy), ale zdarzają się też piękne białe bursztyny. Więcej o bursztynach pisaliśmy tutaj.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 115 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
2020-03-17
wszystko dobrze iw terminie. dziekuje
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel