20 Dolarów „Liberty head” - wysyłka 24 h!

8 052,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Nominał: 20 USD
Waga: 33,43 g
Średnica: 34,00 mm
Metal: Złoto
Próba: 900
Stan zachowania: ~II
Kraj pochodzenia: USA
Opis produktu

Złota dwudziestodolarówka “Liberty Head” zwana również “Coronet double eagle” została zaprojektowana w 1849 roku przez Jamesa  B. Longacre`a. dla Mennicy Stanów Zjednoczonych.  Na awersie zaprezentowano inspirowany sztuką antyczną - lewy profil kobiecy w otoczeniu trzynastu gwiazd, które stanowią symbol nawiązujący do trzynastu stanów założycielskich USA. W koronie kobiety widoczny jest napis: „Liberty”(Wolność). Prezentowane Państwu złote 20 dolarów na awersie ma również wybity rok, w którym moneta została wyprodukowana.  

 

Na rewersie widnieje heraldyczny orzeł - symbol Stanów Zjednoczonych Ameryki.  Podobnie jak w przypadku Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, w „Głowie Wolności” według projektu Longacre'a, ten szlachetny ptak dzierży w pazurach trzynaście strzał i gałązkę oliwną, nad głową zaś krąży mu trzynaście gwiazd.

Ważne informacje
  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel