Arka Noego 1 uncja srebra

187,00 zł
/ szt.
Nominał: 500 AMD
Stop: Ag 999,9
Waga: 31,10 g
Średnica: 38,5 mm
Grubość: 3 mm
Producent: Heimerle Meule
Kraj pochodzenia: Niemcy
Opis produktu

Arka Noego to ekskluzywna moneta bulionowa wydawana przez Centralny Bank Armenii, w której jest legalnym środkiem płatniczym. Arka Noego jest bita w jednej z najnowocześniejszych prywatnych mennic na terenie Niemiec, co zapewnia jej niezwykle wysoki standard wykonania.

Arka Noego jest ważnym symbolem głęboko zakorzenionym w europejskiej historii. Zgodnie z chrześcijańskim Starym Testamentem, Arka została zbudowana przez Noego na bezpośrednie polecenie Boga. Sam konstruktor wraz z rodziną i zwierzętami świata miał się na niej schronić przed nadchodzącą Wielką Powodzią. Kiedy woda zalała świat oczyszczając go ze zła, Noemu ukazał się szczyt góry Ararat, gdzie Arka dobiła, by rozpoczęło się nowe życie na Ziemi.

 

Producent monety

 

Heumerle Meule to najstarsza rafineria złota i srebra w Niemczech. Została  założona w 1845 roku i zajmuje się odzyskiwaniem najwyższej czystości metali szlachetnych z zawierających je osadów.  Dzięki zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu firma systematycznie rozrasta się i poszerza sfery swojej działalności,  stale powiększając ofertę produktową i usługową. To właśnie Heimerle Meule jest producentem innej, niezwykle popularnej monety z oferty Mennicy Skarbowej – Cook Islands Bounty.

 

Wygląd monety

 

Awers monety zdobi  godło Armenii, nominał, napis „Republika Armenii” po armeńsku i angielsku, a także oznaczenie czystości, wagi i roku wydania monety. Rewers przedstawia biblijną Arkę Noego i białego gołębia z gałązką oliwną na tle góry Ararat i wschodzącego słońca. Krawędź zdobi napis „Arka Noego” w językach armeńskim i angielskim.

Monety bulionowe wykonane z metali szlachetnych zawsze były niezastąpionym środkiem ochrony oszczędności przed inflacją, dewaluacją pieniądza czy niestabilnością finansową. Inwestycje w srebro od stuleci pozostają najpewniejsze, a w związku z rosnącym zainteresowaniem ceny srebra wciąż rosną. 

 


Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel